Home Історія Цей день в історії 30 червня

30 червня

1692
0
SHARE

1810 – У Бердичеві сталася велика пожежа. Вона нанесла шкоди не лише будинкам жителів містечка, але також православним Успенській і Миколаївській церквам. Зокрема, на земельній ділянці, що належала Миколаївській церкві, до тла згорів будинок, який здавався під найм. Від нього мало не постраждала й сама дерев’яна споруда православного храму.


Галина Федорівна Красицька.

1926 – У селі Красногородка, що на Київщині, в родині сільського вчителя народилась Галина Федорівна Красицька (Сторчак) – педагог, поетеса.

Галина Красицька з 1979 року проживала в Бердичеві. Саме у Бердичеві її визнали як поетесу. Вона постійно друкувалась у місцевій пресі як позаштатний кореспондент, брала активну участь у громадському житті міста, згодом стала активним членом товариства “Просвіта”. У Бердичеві з’явились на світ її збірки поезій “Серпневі роси”, “Тернові шляхи”, “Від весни до осені”, повість “Місячне сяйво”, збірка оповідань “Опалені долі”. Історик за фахом, вона вміло завіршовувала героїчну минувшину свого народу, історичні образи вітчизняних подвижників, віру і надію в щасливе майбутнє рідної України.


2013 – У рамках проведення XIV Днів польської культури у Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію відбулась Служба Божа. Очолив Службу Божу о. Петро Гевельт OCD, настоятель парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Під час служби спів виконував хор міста Сєдльце під керівництвом Маріуша Оржєловського. На Службі були присутні міський голова Бердичева Василь Мазур, народний депутат України Анжеліка Лабунська, а також представники Польської делегації, яку очолювали Президент міста Сєдльце Войцех Кудельські, заступник голови міської ради Ченстохова Мацей Вавжкєвіч та заступник міського голови Явора Марія Півко.

По завершення Служби Божої, Президент міста Сєдльце Войцех Кудельські подарував Санктуарію копію Образу св. Франциска з Ассізі, а заступник міського голови Явора Марія Півко подарувала Санктуарію орнат[1] для священика.


Фото “РІО Бердичів”.

2013 – У рамках проведення Дня міста Бердичева відбулось урочисте відкриття реконструйованого стадіону “Центральний” (колишній стадіон машинобудівного заводу “Прогрес”).

Міський голова Василь Мазур та голова Житомирської обласної федерації футболу Юрій Опанащук зробили символічний удар по м’ячу в центрі поля, після чого розпочалось головне футбольне дійство: на футбольному газоні зустрілись дві бердичівські команди – ФК “Бердичів” та “Шкіряник”.

У першій грі на оновленому стадіоні та у першій зустрічі за останні декілька років між бердичівськими командами мінімальну перемогу здобув “Шкіряник” з рахунком 0-1.

Фото “РІО Бердичів”.

[1] Орнат — елемент літургійного одягу католицького або лютеранського клірика. Головний літургічний одяг єпископа і священика.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here