Home Історія Цей день в історії 2 липня

2 липня

2049
0
SHARE

1893 – За це число зберігся єдиний примірник газети “Бердычевский листок” (віддрукований у типолітографії Дененмана). Ця газета виходила в Бердичеві наприкінці XIX ст.


Будівля по вулиці Леніна (нині вулиця Житомирська),
в якій знаходився технікум

1941 – 11-й день триває німецько-радянська війна. Цього дня всі випускники Бердичівського технікуму хімічного машинобудування захистили дипломні проєкти, а ті, що залишилися, здали перевідні екзамени.

З наступного дня і до самого звільнення Бердичева від німецьких загарбників технікум у своєму нинішньому стані не функціонував (хоча під час окупації влада відновила навчання у технікумі, але воно проводилось лише за кількома спеціальностями).


1947 – На машинобудівному заводі “Комсомолець” відновив роботу єврейський драматичний колектив, що існував тут ще до початку німецько-радянської війни. Ініціатором відновлення колективу став учитель міської школи №8 І.Г. Френкель.


Аркадій Павлович Кащук
(1923-1994)

1994 – У Бердичеві помер Аркадій Павлович Кащук (1923-1994) – педагог, Заслужений вчитель Української РСР, директор школи №11 міста Бердичева.

Аркадій Кащук народився у селі Никонівка нині Бердичівського району Житомирської області. Ще у дитинстві проявив неабиякі здібності до навчання. Відразу після німецько-радянської війни, яку пройшов від початку та до самого кінця, розпочалася його педагогічна діяльність – спочатку Аркадій Кащук працював вчителем, згодом директором семирічної школи у селі Кикишівка Бердичівського району, а з 1962 по 1983 рік, більше двох десятиліть, очолював міську восьмирічну школу №11.

Багато років поспіль Аркадій Кащук обирався депутатом Бердичівської міської ради народних депутатів. За багаторічну працю по навчанню та вихованню підростаючого покоління Аркадію Кащуку присвоєно почесне звання “Заслужений вчитель Української РСР”.

Похований Аркадій Павлович Кащук у Бердичеві у військовому секторі міського кладовища.


Ольга Дзюрбей на персональній виставці у відділі літератури з мистецтва ЖОУНБ ім. О. Ольжича,
2 липня 2009 року

2009 – У відділі літератури з мистецтва Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Ольжича відкрилась персональна виставка бердичівської художниці Ольги Дзюрбей під назвою “Філософія життя”.

На виставці Ольга Олександрівна представила 60 картин сучасного авангардного мистецтва, серед яких “Пробудження енергії”, “Гра”, “Калейдоскоп почуттів”, “Компроміс”, “Нескінченність”, “Бажання”, “Подорож в невідоме”, “Продовження життя” та інші.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here