Додому Історія Цей день в історії 2 жовтня

2 жовтня

377
0
ПОДІЛИТИСЬ

1921 – У Бердичеві вийшов перший номер нової газети під назвою “Экономическая мысль” – органу повітової економічної наради. Газета присвячена економічному життю Бердичева та Бердичівського повіту.


1923 – Цього дня бердичівському технікуму і профшколі надано ім’я наркома освіти Анатолія Васильовича Луначарського (1875-1933), якого також обрали почесним студентом цього технікуму.


jelezniak_00
Железняк Сергій Сергійович.

1930 – У місті Горлівка Сталінської (нині Донецької) області в робітничій сім’ї народився Железняк Сергій Сергійович.

Сергій Железняк у 1949 році закінчив Житомирське військове училище військ ППО, тривалий час служив тут на посадах командира взводу, викладача тактики, начальника штабу, заступника командира частини.

У 1977 році Сергій Железняк звільнився з лав Збройних Сил, у 1980 році переїхав до Бердичева на постійне місце проживання. Тут він обіймав посаду голови правління міської організації товариства “Знання”, згодом пристав до ветеранської громади – його обрали членом ради, а з 2007 року Сергій Железняк був обраний головою Бердичівської міської ради ветеранів України (він став першим головою ради ветеранів, який не брав участі у боях під час Другої світової війни).

За вагомий внесок у вирішення соціально-економічних проблем територіальної громади міста, активну громадську позицію рішенням Виконавчого комітету Бердичівської міської ради від 23 червня 2011 року №352 Сергію Сергійовичу Железняку присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.


1940 – Згідно Указу Президії Верховної Ради СРСР бердичівське фабрично-заводське училище перейменовано на ремісниче училище №2. Сьогодні це Бердичівське професійно-технічне училище №4, що розташоване по вулиці Семенівській, 37.


yaciuk_petro_01
Петро Яцюк (у центрі) на засіданні в редакції газети.

1991 – У прес-центрі редакції міськрайонної газети “Радянський шлях”, що знаходиться по вулиці Карла Маркса, 20 (нині вулиця Михайла Грушевського), відбулась зустріч її творчого колективу з громадськістю міста і району з нагоди заснування дискусійного клубу “Незалежність”.

Ініціатива створення такого клубу належала головному редактору газети Петрові Сидоровичу Яцюку. Цього дня у клубі зібралися люди різних політичних поглядів, різні за віком, професією і вподобаннями, які енергійно, часом на підвищених тонах, обговорювали шляхи становлення та зміцнення молодої української держави, дискутували з питань політичного та економічного розвитку міста, області, країни. Виношував головний редактор “Радянського шляху” і задум змінити багаторічну назву очолюваного ним друкованого видання. Однак втілити все заплановане у життя Петро Яцюк не встиг. Наступного після засідання дискусійного клубу дня його серце зупинилося…


2002 – Розпорядженням міського голови Василя Мазура №284 у Бердичеві створено Службу інформації та допомоги населенню. Служба створена на базі чергово-диспетчерської служби міськвиконкому з телефоном 0-05 (нині 15-05) з метою надання можливості населенню в повному обсязі отримувати інформацію та практичну допомогу аварійних служб, забезпечити його захист від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Служба закликана координувати дії аварійних і комунальних служб та підприємств міста при виникненні та загрозі виникнення аварій.

У 2006 році службу обладнали електронною системою реєстрації, яка дозволила вести облік та запис усіх телефонних звернень громадян з подальшим їх аналізом та архівацією.


2010_10_02_01_mar
Архієпископ Житомирський та Новоград-Волинський Високопреосвященнійший Гурій (у центрі) у селі Маркуші.

2010 – До Бердичева з робочим візитом завітав керуючий Житомирською єпархією Архієпископ Житомирський та Новоград-Волинський Високопреосвященнійший Гурій. У супроводі Благочинного Бердичівського округу, настоятеля Свято-Миколаївського собору протоієрея Віталія Бойкова та протоієрея Романа Бойкова він відвідав ряд церков Бердичівського району. Зокрема, побував у селі Маркуші, де разом з настоятелем Чудо-Михайлівської церкви ієромонахом Мануїлом Владика ознайомився з ходом будівництва нової Чудо-Михайлівської церкви, а також оглянув сільську загальноосвітню школу та каплицю на її території, яка згодом отримає ім’я прп. Нестора Літописця.


2013_10_02_01
Анатолій Горобчук зі своєю книгою.

2013 – У читальному залі Центральної міської бібліотеки відбулась презентація книги “Еврейские святыни Бердичева. Экскурс в прошлое, рассказ о настоящем”, автором якої став бердичівський краєзнавець Анатолій Горобчук.

На захід зібрались вчителі-історики міських навчальних закладів, краєзнавці, представники міської влади та єврейської громади міста. Книга містить розповідь про історію бердичівського єврейства від часів їх появи у цьому містечку на Волині та до сьогодення. Перші письмові згадки, утворення кагалу, відомі особистості, злети та падіння в історії єврейської громади міста – все це знайшло своє відображення на її сторінках. Матеріали, зібрані з численних історичних джерел, розкривають широкому колу зацікавлених читачів історію “Волинського Єрусалиму”, міста, що без перебільшення відоме сьогодні на весь світ.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here