Home Історія Цей день в історії 9 вересня

9 вересня

2397
1
SHARE

1819 – У Бердичеві при Свято-Миколаївському храмі відкрився навчальний заклад — приходське духовне училище. В указі Училищного комітету при Святішому Синоді говорилось, що сему, споспешествовал Бердичевской Николаевской церкви священник Петр Дунин-Борковский, кончивший в Волынской семинарии курс богословского учения с успехом изрядным. Священик Петро Борковський затверджений в училище його “смотрителем” і вчителем для учнів 2-го класу.

В училище набрали 11 дітей із сімей священників та церковних службовців зі всієї округи. Через чотири роки училище перевели до більш просторого будинку при Свято-Троїцькому храмі, де воно функціонувало до свого закриття у 1845 році.


1905 – Жіноча гімназія, що розміщена по вулиці Училищній та власницею якої є Вікторія Усаневич, стала восьмирічною з двома спецкурсами: російської мови та математики. Відповідно до цього, перевага у викладанні надавалася загальній дидактиці та історії педагогіки, історії російської літератури та методиці російської мови, математиці та методиці арифметики.


1921 – У Бердичеві в приміщенні відділення Радіотелеграфного Агентства України (“РАТАУ”) відбулась нарада з питання організації бердичівського відділення Всеукраїнської спілки письменників. Лозунгом цієї наради стали слова: Будешь дисциплинированным – будешь в союзе, если расслабишься – прочь с наших рядов!”.


1968 – Жителі Бердичева та району урочисто відзначили національне свято Народної Республіки Болгарія – “День об’єднання Болгарії” (болг. “Ден на Съединението”, відзначається у країні 6 вересня). З цієї нагоди на верстатобудівному заводі “Комсомолець” та на бердичівській швейній фабриці відбулись урочисті збори трудових колективів.

Саме у цей час політика партійного та господарського керівництва радянської держави була спрямована на укріплення дружби між народами Болгарії та Радянського Союзу. Вже у наступному, 1969 році, Бердичів став містом-побратимом болгарського міста Лом Михайловградського округу, з яким підтримував тісні культурні та економічні зв’язки впродовж наступних двох десятиліть.


1983 – У міському Будинку культури відбулися концерти заслуженої артистки Російської Федерації Валентини Толкунової.

Разом із Валентиною Толкуновою у концертах взяли участь відомий письменник-гуморист Оскар Волін, який читав свої сатиричні мініатюри, та Давид Ашкеназі, який свого часу акомпанував відомим радянським артистам Клавдії Шульженко, Леоніду Утьосову, Марку Бернесу.

Виступ Валентини Толкунової супроводжував інструментальний ансамбль із Москонцерту під керівництвом нині популярної зірки російського шоу-бізнесу Ігоря Крутого.

Під час концерту Валентини Толкунової у Бердичеві, 9 вересня 1983 р.

2011 – У Бердичеві на площі поряд із міським Палацом культури ім. О.А. Шабельника під егідою Федерації легкої атлетики України відбулись вісімнадцяті за ліком щорічні змагання зі стрибків у висоту “VIII Меморіал В. Лонського”.

У змаганнях взяли участь семеро дівчат та десятеро юнаків з України, Росії та Ізраїлю. Цьогорічний Меморіал бердичівлянам та спортсменам запам’ятається погодою, яка внесла свої неочікувані корективи – змагання тричі переривались з-за дощу. Та в цілому це не завадило спортсменам показати доволі пристойні результати.

2011_09_09_00
Переможці турніру, 9 вересня 2011 р.

Перемогу серед жінок отримала гостя з Миколаєва Оксана Окунєва, яка єдина зі спортсменок здолала планку на висоті 190 см. На жаль, гідної конкуренції дівчатам не змогла скласти єдина бердичівлянка – юна Євгенія Ординська. Вона здолала планку на висоті 175 см та припинила змагання з-за травми, яку отримала при спробі подолання висоти у 180 см.

Перемогу серед чоловіків здобув стрибун з Херсону Андрій Проценко, який здолав планку на висоті 230 см. Бердичівляни Антон Саєвич та Олексій Рустаєв зайняли відповідно шосте та десяте місця.


2012 – У костелі Босих Кармелітів міста Бердичева чоловіча хорова капела ім. Л.М. Ревуцького дала сольний концерт духовної музики.

У програмі концерту прозвучали твори Бортнянського, Березовського, Ізвєкова, Тарасенка, Чеснокова та твори на аранжування Грицишина.

1 COMMENT

  1. В 1912 году мой отец в десятилетнем возрасте стал учиться в бердичевском казённом еврейском училище, которое располагалось в здании нынешней школы №2. Дети были облачены в униформу – гимнастёрка, брюки, тёмносерая шинель и фуражка с кокардой с буквами КЕУ. Кроме русского языка и литературы, изучали математику, бухгалтерию, правописание, историю и географию. Несколько раз в неделю были уроки иврита. Учились только мальчики.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here