Home Історія Цей день в історії 5 грудня

5 грудня

1731
0
SHARE

1628Януш Тишкевич, воєвода і генеральний староста київського краю, власник Бердичева та навколишніх земель, заснував у Бердичеві монастир Кармелітів Босих, як обітницю за його звільнення з татарського полону. Генеральна Рада у Римі цього дня прийняла та затвердила це заснування, визначаючи його як місіонерську семінарію католицької Церкви.


muz_terehove_01
Будівля музею історії села Терехове, 2007 р.

1987 – У селі Терехове Бердичівського району в спеціально спорудженому будинку урочисто відкрито музей історії села Терехове.

Першим директором музею історії став педагог Микола Юхимович Шепелюк. Серед засновників музею – голова місцевого колгоспу Володимир Жабко та голова музейної ради Микола Гордієнко.

shepeliuk_01
Микола Шепелюк і Микола Гордієнко ознайомлюють з експозиціями музею делегацію Тарнувського воєводства Польської Народної Республіки на чолі з першим секретарем воєводського комітету ПОРП Владиславом Плевняком, листопад 1988 р.

В експозиціях музею представлено матеріали, що розповідають як про історію села, так і про англійського письменника Джозефа Конрада (Джозефа Теодора Конрада Коженьовського), який вірогідно народився у селі Терехове.

Подальша діяльність музею була високо оцінена як в Україні, так і за кордоном. У 1993 році музею присвоєно почесне звання “Народний”. Заклад нагороджено Почесною Грамотою Українського товариства Дружби і культурного зв’язку з зарубіжними країнами (1988), Дипломом Всеукраїнської спілки краєзнавців (2009), Почесною Грамотою Посольства Республіки Польща в Україні і Польського Конрадівського Товариства (2008) та ін.


2001 – Цього дня в Україні відбувся Всеукраїнський перепис населення. Це перший національний перепис населення, оскільки попередній було проведено у 1989 році – напередодні набуття Україною статусу незалежності. Метою проведення перепису населення було одержання об’єктивної інформації про докорінні зміни, які відбулися в соціально-економічному житті та устрої незалежної України.

За результатами перепису кількість населення Бердичева становила 87,7 тис. осіб. Національний склад населення міста та району нараховував більше 50 національностей. Найбільший відсоток від загальної кількості населення у місті складали українці (84,8%), росіяни (8,7%), поляки (4,7%), білоруси (0,5%), вірмени (0,5%), євреї (0,5%), молдавани (0,1%), цигани (0,1%) та німці (0,1%). Для порівняння, у 1989 році росіяни складали 15,3%, а євреї 3,9% від загальної кількості жителів Бердичева.


mazur_vasyl_01
Міський голова Василь Мазур у своєму кабінеті, 15 серпня 2006 р.

2007 – До Дня місцевого самоврядування, який відзначається щороку 7 грудня, у Житомирській області оголошено результати обласного конкурсу посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Рішенням Житомирської обласної ради міського голову Бердичева Василя Костянтиновича Мазура визнано кращим міським головою Житомирської області.

Василь Мазур вперше обраний міським головою у березні 2002 року. Після цього ще тричі підтвердив свої управлінські якості, обираючись на посаду міського голови у березні 2006, жовтні 2010 та жовтні 2015 року.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here