1938 – Вересень 1938 року – дата народження бердичівської автошколи. На момент створення вона підпорядковувалась Київському транспортному комбінату і знаходилась в одній із освітніх шкіл міста.
З 1954 по 1980 рр. бердичівську автошколу очолював учасник Другої світової війни Степан Йосипович Лівінський (1923-2010). За його керівництва було ініційовано будівництво нової спеціалізованої будівлі автошколи, яку руками курсантів та викладачів автошколи у 1962 році спорудили по вулиці Ширшова. З часів керівництва Степана Йосиповича і по сьогодні бердичівська автошкола є одним із найкращих навчальних закладів даного профілю у Житомирській області.
1978 – У вересні бердичівський машинобудівний завод “Прогрес” отримав дозвіл на прибудову нового корпусу на 140 місць до дитячого садка-ясел по I-му пров. Шелушкова (нині провулок Семенівський). Також завод отримав земельну ділянку по пров. Ветеринарному для будівництва тут плавального басейну.
2010 – У переддень професійного свята працівників освіти у приміщенні Музею історії міста Бердичева відбулось урочисте відкриття міського музею освіти.
На церемонії відкриття музею освіти були присутні представники всіх освітніх закладів Бердичева, представники міської влади та почесні гості, серед яких Народний депутат України Микола Рудченко. Серед почесних гостей на відкритті були також присутні відомі бердичівські освітяни: Іван Єлисеєвич Громенко – кандидат педагогічних наук, завідувач кафедрою колишнього бердичівського педагогічного інституту, Євген Мар’янович Томашевський – колишній директор школи-інтернату та Тамара Анатоліївна Турченко – колишній директор школи №10, колишній начальник відділу освіти міста, перший директор бердичівської філії МАУП. Всі вони плідно працювали на освітянській ниві та заслужили щиру повагу від колишніх учнів, колег та всіх жителів Бердичева.
Перерізали стрічку перед входом до нового музейного закладу Тамара Турченко разом з міським головою Василем Мазуром та Миколою Рудченком.
Наприкінці урочистостей відбулась презентація нової краєзнавчої книги під назвою “Заклади освіти Бердичева”, автором якої стала Мілада Мартинюк – педагог гуманітарної гімназії №2 та краєзнавець, що старанно досліджує історію рідного міста.