Home Історія Цей день в історії 29 серпня

29 серпня

1595
0
SHARE

1803 – На ім’я власника містечка князя Матвія Радзивілла надійшло прохання “от купечества разных городов в Бердичеве торгующих щодо будівництва на місці дерев’яної Успенської церкви нової кам’яної:

Собор Успіння Божої Матері,
початок XX ст.

“В местечке сем, владения Вашего сиятельства, пользуясь мы выгодами торговли производимой нами с давних лет, обязанными находиться питать в сердцах наших всегда к имени и покровительству Вашего Сиятельства нашу признательную благодарность. А как по долгу закона и веры нашей христианской собираемся мы для приношения молитв наших в церковь Успения Пресвятой Богородицы, возле лавок и квартир наших вблизи состоящую, и как усматриваем, что оная не быв подчиняема приходит по времени в крайнюю ветхость, то по общему нашему согласию и усердию предполагаем мы намерение на том же месте построить новую каменную. Для того Вашего Сиятельства всепокорнейше просим достойно приверженности сердец наших к закону христиан, оказать нам снисходительное ваше дозволение и усердное вспомоществование к сооружению сего преднамериваемого нами Храма Божия…

Це подання стало початком історії спорудження в Бердичеві кам’яної Успенської церкви, яка по завершенні будівництва стала архітектурною окрасою міста до її знищення у 1936 році.


1918 – Цього дня Бердичів відвідав академік Володимир Іполитович Липський (1863-1937) – директор новоствореного київського ботанічного саду, в майбутньому президент Академії наук України.


1958 – Цього дня виконком міста Бердичева своїм рішенням виділив бердичівському шкірзаводу імені Ілліча земельну ділянку у районі очисних споруд площею 3 га для будівництва тут мулевих полів. Мулеві поля повинні були забезпечити первісну очистку стічних вод шкірзаводу та зменшити рівень забруднення річки Гнилоп’ять відходами виробництва.


1968 – Рішенням виконкому міської ради з метою надання допомоги у підтриманні порядку і проведенні робіт із посадки і догляду за зеленими насадженнями місця відпочинку, що знаходяться на території міста, закріпили за навчальними закладами. Зокрема, за машинобудівним технікумом – міський парк культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка, за медучилищем – міський пляж та прилеглу територію, за педагогічним училищем – парк у районі міського Будинку культури, за педінститутом – парк ім. Гагаріна. Профтехучилища №3 та №4 повинні були виконувати роботи з масової весняної та осінньої посадки зелених насаджень згідно окремого плану міськвідділу комунального господарства.


1999 – Бердичів з ознайомчим візитом відвідав посол Республіки Польща в Україні Єжи Бар. Під час візиту він подарував кляштору Босих Кармелітів прекрасну ікону Милосердного Ісуса.


2012_08_29_01
На відкритті меморіального комплексу воїнам, що загинули під час бойових дій в Республіці Афганістан, 29 серпня 2012 р.

2012 – Поряд із приміщенням міської Спілки ветеранів-афганців, яка розмістилась у цокольному приміщенні п’ятиповерхового житлового будинку по вулиці Садовій, в урочистій обстановці відкрито меморіальний комплекс на честь воїнів, що загинули під час бойових дій у Республіці Афганістан.

Меморіальний комплекс складається зі стели та пам’ятного знаку у вигляді розгорнутої книги, які встановлено по обидва боки від входу до приміщення Спілки ветеранів-афганців. Напис на стелі: “Бердичівська спілка ветеранів Афганської війни (воїнів-інтернаціоналістів)”. Напис на пам’ятному знаку: “И боль, и бессмертие – Афганистан”. На сторінках стилізованої книги нанесено імена 28-и загиблих воїнів-інтернаціоналістів.

Меморіальний комплекс став другим за ліком на території міста, який присвячено воїнам-афганцям. Перший встановлено у 1996 році по вулиці Будьонного, 17 (нині вулиця Євгена Старікова), поряд із військовою частиною.


2019 – У Бердичеві вперше відзначили День пам’яті захисників України. З цієї нагоди в місті відбулись наступні заходи:

– о 14.30 год. – патріотична промоція “Квіти сонця зламані війною” в центральній бібліотеці;

– о 16.30 год. – вшанування пам’яті захисників біля Меморіалу “Слава Героям!” (пл. Соборна).

Відзначати День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, 29 серпня постановив президент Володимир Зеленський. Цю дату було обрано, оскільки 29 серпня 2014 року – день, коли на Сході України загинула найбільша кількість українських військових.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here