Home Історія Цей день в історії 28 березня

28 березня

1083
0
SHARE

1750 – У дедичевой фундушовой эрекции, що була видана княгинею Варварою Радзивілл, уніатська Миколаївська церква отримала значні земельні наділи. Окрім землі під церковний погост з “кминтарем” (кладовищем), було “отведено особо место під будинки для церковних і священнослужителів: “Пахотной земли в 3 руки на 30 дней (по 10 дней на каждую руку). Сенокоса на косарей 30. Под приселком Малые Низгурчики – хутор с лесом, гребля с меливом, став рыбный, сад, гумно и два огорода.

Усі ці земельні угіддя за Миколаївською церквою були підтверджені неодноразово в унитской деканальной визите”.

На фото поряд: дерев’яна Миколаївська церква, початок XX ст.


1834 – Київський Університет святого Володимира (нині це Київський національний університет імені Тараса Шевченка) надав дозвіл на відкриття у Бердичеві пансіону для дівчаток.

Пансіонат у Бердичеві мала утримувати настоятельниця монастиря сестер Маріавіток.


1920 – З цього дня та по 21 квітня 1920 року, коли влада у місті належала більшовикам, міська газета “Известия” виходила виключно російською мовою, хоча до цього статті на її шпальтах друкувались як російською, так і українською мовами.


1992 – У Бердичеві тривав процес прийняття військовозобов’язаними присяги на вірність народу України.

Цього дня військову присягу прийняли офіцери запасу, що проживали у нашому місті.


Мазур Василь Костянтинович.

2006 – 26 березня в Україні відбулись чергові вибори до Верховної Ради України. Одночасно з виборами до Верховної Ради у Бердичеві жителі міста обирали також депутатів до міської ради, а також міського голову.

Цього дня міська територіальна виборча комісія оголосила результати волевиявлення бердичівлян: міським головою обрано діючого керівника міста Мазура Василя Костянтиновича.

Це вже друге обрання Василя Мазура на посаду міського голови.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here