Home Історія Цей день в історії 22 червня

22 червня

1931
0
SHARE

1929 – Бердичівську механічну школу цього дня реорганізували у Бердичівський технікум хімічного машинобудування.

За відгуками підприємств, на яких працювали випускники технікуму, рівень їх підготовки відповідав тому спеціальному замовленню, якого вимагає виробництво від молодого спеціаліста.

Будівля по вулиці Леніна (нині вулиця Житомирська), яку займав Бердичівський технікум хімічного машинобудування.

Горбаченко Людмила Іллівна
(1929-2007).

1929 – У селі Мала Клітенка Козятинського району Вінницької області у багатодітній родині народилася Горбаченко Людмила Іллівна (Ільківна) (1929-2007).

Людмила Горбаченко з 1947 року працювала електрозварювальником у котельно-зварювальному цеху машинобудівного заводу “Прогрес”, тут досягла значних успіхів у праці. Вона тричі обиралась депутатом Бердичівської міської Ради, також тричі стала депутатом найвищого виборчого органу Радянського Союзу – Верховної Ради.

Людмила Іллівна активно працювала в своєму виборчому окрузі, брала участь у вирішенні нагальних питань розвитку міста, області, держави.

За вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста та з нагоди 575-ліття від року заснування Бердичева виконавчий комітет Бердичівської міської ради рішенням №479 від 18.08.2005 р. присвоїв Горбаченко Людмилі Ільківні звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

Померла Людмила Горбаченко у Бердичеві 30 жовтня 2007 року. Похована на міському кладовищі у секторі почесних поховань.

Людмила Горбаченко за роботою у котельному цеху.

1941 – О 4 годині ранку збройні сили гітлерівської Німеччини здійснили напад на Радянський Союз. Розпочався збройний конфлікт між Німеччиною та СРСР, що тривав від 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року. Складова Східноєвропейського театру воєнних дій Другої світової війни. У німецькій історіографії отримала назву Східного фронту (нім. Ostfront), а в радянській — Великої Вітчизняної війни (рос. Великая Отечественная война).

У перші ж дні війни сотні бердичівлян були мобілізовані до лав Червоної Армії. Багато з них пішли добровольцями, оскільки загальний рівень патріотизму, що активно насаджувався радянською пропагандою в останні роки (кінофільми, газетні публікації, розповіді про бойові дії з білофінами та японськими мілітаристами), був дуже високим. Так, до бердичівського райвійськкомату 22 та 23 червня надійшло 132 заяви від добровольців, з них 78 заяв – від жінок. Ті ж мешканці, що залишилися у місті, брали участь у спорудженні оборонних споруд та комунікацій, несли цілодобове чергування на постах протиповітряної оборони.


1981 – З нагоди 100-річчя з дня народження полководця громадянської війни Григорія Івановича Котовського (нар. 24 червня 1881 року) у Бердичеві відбулось свято вулиці імені Григорія Котовського.

Пам’ятник Г.І. Котовському, 70-і роки.

Ветерани громадянської та Великої Вітчизняної війн, ветерани дивізії Котовського, учні міських шкіл, жителі Бердичева урочистим маршем пройшли від приміщення середньої школи №4 по вулиці Свердлова (нині вулиця Вінницька) до пам’ятника Григорію Котовському, який знаходився на Червоній горі. Тут, біля пам’ятника, відбувся велелюдний мітинг, на якому виступили партійне та господарське керівництво міста, гості свята.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here