Home Історія Цей день в історії 13 червня

13 червня

1302
0
SHARE

1745 – Цього дня при кляшторі Босих Кармелітів засновано братство Святої Трійці.

Всього при кляшторі діяли різні братства: Святої Трійці, Святого Скапулярію, Доброї Смерті, св. Яна Непомуцена, св. Тадея Апостола, св. Теклі.


Ігнацій Юзеф Дзялинський. Робота художника Й.М. Грассі.

1793 – Під час Онуфріївського ярмарку в Бердичеві відбувся з’їзд організаторів польського національного повстання, яке очолював військовий діяч Тадеуш Костюшко.

На з’їзд, який тривав 11 днів, прибув полковник Ігнацій Дзялинський. Саме тут було узгоджено питання щодо початку повстання на Правобережній Україні, яка після другого поділу Польщі відійшла до Росії.

Після поразки повстання Ігнацій Дзялинський займався підпільною діяльністю з організації руху опору на Волині. З Волині втік до Галичини, однак 5 квітня 1794 був заарештований, утримувався в ув’язненні в Житомирі.


2013 – У Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію (кляштор Босих Кармелітів, вулиця Соборна, 25) у рамках Європейських Днів Християнської спадщини “Ночі Храмів в Україні” відбулось відкриття Мобільного музею Івана Павла ІІ.

Мобільний музей Йоана Павла ІІ – це проект Центру Йоана Павла ІІ “Не бійтеся!” у Кракові. Його мета – популяризація думок і навчання Святішого Отця. Він розміщений у 18-метровому автопоїзді заввишки 4 метри, а його вага становить 18 тонн. Ця експозиція робить доступними якнайбільшій кількості людей особисті пам’ятки Святішого Отця, а також маловідомі фотознімки і фільми про його життя. В експозиції зокрема є бревіарій (часослів), яким користувався Папа під час щоденної молитви, перо, вервиця, на якій молився, взуття, лижі, хрест нагрудний, сутана (ряса), головний убір Папи, також годинник із особистої літньої резиденції Папи в Кастель Гандольфо (Італія).

До Бердичева музей побачили жителі Львова, Хмельницького та Вінниці, а після відвідин нашого міста музей побачили жителі Житомира та Києва.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here