Home Історія Цей день в історії 14 червня

14 червня

1568
0
SHARE

1768 – Керівник загону барських конфедератів генерал Казимир Пуласький (Kazimierz Michal Waclaw Wiktor Pulaski, 1746-1779), що схоронився зі своїм загоном у 700 чоловік у бердичівській кармелітський фортеці та витримав 25-денну облогу від восьмитисячного корпусу російського війська, цього дня капітулював перед генералом Петром Кречетніковим.

Облога кляштору Босих Кармелітів.
Гравюра Теодора Раковецького.

Погоджуючись на капітуляцію, Пуласький виговорив усьому загонові право вільного виходу з кармелітської фортеці.

Командуючий російськими військами так описував здачу фортеці: “Наперёд несено было региментарское красное знамя, кое уклоня передо мною, отдали, а их команда, сняв всё вооружение и положив перед нашим фронтом, отведена в учереждённый для сего батальйон-каре; и потом каждая их команда шла и, складывая оружие, отходила в батальйон-каре.

Усіх полонених було: знатного шляхетства – 38 осіб, служивої шляхти – 374, простих людей різного звання – 649 і 165 осіб прислуги.


1928 – Комісія, створена Бердичівським міським відділом комунального господарства, у складі представників Бердичівської міської Ради Шейдемана і Мардера, заступника завідувача міськкомунгоспу Грінберга Ш.Й., інженера благоустрою міськкомунгоспу Ротенберга Г.Л., адміністратора міського театру Рудмана, у присутності виконавця робіт інженера Соболя П.П. прийняла виконані роботи по переобладнанню і розширенню Бердичівського літнього міського театру імені 1-го Травня і визнала літній театр готовим до експлуатації як для власне театру, так і для проведення тут кіносеансів.


Фото Анни Павловської, “РІО-Бердичів”.

2012 – До Дня медичного працівника у Бердичеві в приміщенні Музею історії міста Бердичева відбулось урочисте відкриття музейної кімнати, присвяченої історії міської медицини.

Експозиція музею займає одну кімнату в цокольному приміщені будинку Музею історії міста Бердичева. У кімнаті зібрано експонати та інформацію про медицину Бердичева від початку її діяльності та до сьогодення. Експонати та інформацію про медицину Бердичева збирав колектив міської лікарні протягом кількох років.

Перерізали стрічку перед входом до музейної кімнати міський голова Василь Мазур, Народний депутат України Олена Бондаренко та головний лікар ЦМЛ Лариса Бабікова, після чого всі присутні на заході мали змогу оглянути експозицію музею.

Фото Анни Павловської, “РІО-Бердичів”.

2019 – У Бердичеві в бібліотеці 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича презентували збірку віршів “Перед ворогом не стають на коліна”. Це вже друга збірка поезій військовослужбовців бригади та їхніх друзів, присвячена самій частині, яка на початку липня відзначатиме свій 15-рійний ювілей, а також подіям російсько-української війни.

До цієї збірки увійшло 26 віршів п’ятнадцяти авторів. Четверо з авторів проходять службу у цій військовій частині, один – у сусідній частині Бердичівського гарнізону, і ще один офіцер служив у бригаді раніше. Решта – поети цивільні, так чи інакше пов’язані із життям бригади. Серед них є і родичі загиблих героїв, і просто друзі частини з Бердичева, Житомира, Києва, Одеси та інших регіонів.

На презентацію книги до бібліотеки завітали військовослужбовці бригади та гарнізону на чолі з начальником гарнізону підполковником Андраником Гаспаряном, автори та мешканці міста. Наклад збірки розповсюдили серед особового складу частини та міських бібліотек.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here