Home Історія Цей день в історії 12 лютого

12 лютого

1453
0
SHARE

1896 – У Бердичеві народився Корнфельд Яків Абрамович (1896-1962) – відомий радянський архітектор, архітектурний критик.

Будинок культури ім. Горбунова, Москва.

Яків Корнфельд отримав профільну освіту на Вищих державних художньо-технічних майстернях (ВХУТЕМАС), у 1925 році став одним із організаторів об’єднання сучасних архітекторів (ОСА). Архітектурно-проектна діяльність Якова Корнфельда розпочалася в Україні у 20-30-тих роках ХХ століття будівництвом культурно-масових будівель, які домінують у творчості архітектора. Його діяльність ознаменувалась роботами в стилістиці конструктивізму. Саме в цьому стилі побудовано Будинок культури ім. Горбунова у Москві – так звану “Горбушку” (1929-1938). Це приміщення стало одним із найбільших клубних споруд Москви.

Помер Яків Корнфельд у Москві 4 червня 1962 року. Похований у колумбарії Донського кладовища.


Йосип Соломонович Котляр
(1908-1962).

1908 – У Бердичеві народився Йосип Соломонович Котляр (1908-1962) – відомий дитячий письменник, поет.

Після Жовтневої революції родина Котлярів переїхала до Харкова, де Йосип Соломонович закінчив педагогічний технікум, згодом єврейське відділення Харківського вчительського інституту. Працював у єврейських газетах та видавництвах, його вірші публікувались в єврейських альманахах та збірниках. Йосип Котляр видав декілька книг віршів для дітей. Дитяча поезія Котляра, поряд з віршами Л. Квітко, була дуже популярною в єврейському середовищі в 40-50-і роки.

Помер Йосип Соломонович Котляр 15 червня 1962 року у місті Вільнюс.


Григорій Миколайович Боднарчук
(1939-1996).

1939 – У селі Іване-Пусте Борщівського району Тернопільської області народився Григорій Миколайович Боднарчук (1939-1996) – священик православної церкви, з 1987 року настоятель Миколаївської церкви в Бердичеві, благочинний Бердичівського округу.

Після закінчення школи Григорій Боднарчук вступив до Ленінградської духовної семінарії. По її закінченні продовжив теологічну освіту в Московській духовній академії. Отець Григорій служив священиком в Іваново, Пензі та Курську (Росія). Згодом повертається в Україну – служить протоієреєм у Кафедральному соборі міста Дніпропетровська, у місті Овруч Житомирської області.

У період войовничого атеїзму отець Григорій доклав значних зусиль для збереження православної віри та її храмів.

Помер отець Григорій 9 лютого 1996 року. Поховали його на території Свято-Миколаївського храму, що стало відновленням у Бердичеві традиції поховання померлих священиків на території діючих храмів.


1995 – У залі міського Будинку культури відбувся концерт відомого українського композитора і співака, Народного артиста України Анатолія Горчинського.

Анатолій Горчинський виконав для бердичівлян низку власних пісень, які отримали широку популярність, у т. ч. “Росте черешня в мами на городі”, “Приїжджайте частіше додому”, “Троянди на пероні”, “Здравствуй, чужая милая”, “3ачекайте, літа”, “Вальс”, “Червона троянда”, “Україно, нене моя” та інші.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here