Додому Історія Цей день в історії 12 лютого

12 лютого

175
0
ПОДІЛИТИСЬ
Будинок культури ім. Горбунова, Москва.

1896 – У Бердичеві народився Корнфельд Яків Абрамович (1896-1962) – відомий радянський архітектор, архітектурний критик.

Яків Корнфельд отримав профільну освіту на Вищих державних художньо-технічних майстернях (ВХУТЕМАС), у 1925 році став одним із організаторів об’єднання сучасних архітекторів (ОСА). Архітектурно-проектна діяльність Якова Корнфельда розпочалася в Україні у 20-30-тих роках ХХ століття будівництвом культурно-масових будівель, які домінують у творчості архітектора. Його діяльність ознаменувалась роботами в стилістиці конструктивізму. Саме в цьому стилі побудовано Будинок культури ім. Горбунова у Москві – так звану “Горбушку” (1929-1938). Це приміщення стало одним із найбільших клубних споруд Москви.

Помер Яків Корнфельд у Москві 4 червня 1962 року. Похований у колумбарії Донського кладовища.


Йосип Соломонович Котляр
(1908-1962).

1908 – У Бердичеві народився Йосип Соломонович Котляр (1908-1962) – відомий дитячий письменник, поет.

Після Жовтневої революції родина Котлярів переїхала до Харкова, де Йосип Соломонович закінчив педагогічний технікум, згодом єврейське відділення Харківського вчительського інституту. Працював у єврейських газетах та видавництвах, його вірші публікувались в єврейських альманахах та збірниках. Йосип Котляр видав декілька книг віршів для дітей. Дитяча поезія Котляра, поряд з віршами Л. Квітко, була дуже популярною в єврейському середовищі в 40-50-і роки.

Помер Йосип Соломонович Котляр 15 червня 1962 року у місті Вільнюс.


Григорій Миколайович Боднарчук
(1939-1996).

1939 – У селі Іване-Пусте Борщівського району Тернопільської області народився Григорій Миколайович Боднарчук (1939-1996) – священик православної церкви, з 1987 року настоятель Миколаївської церкви в Бердичеві, благочинний Бердичівського округу.

Після закінчення школи Григорій Боднарчук вступив до Ленінградської духовної семінарії. По її закінченні продовжив теологічну освіту в Московській духовній академії. Отець Григорій служив священиком в Іваново, Пензі та Курську (Росія). Згодом повертається в Україну – служить протоієреєм у Кафедральному соборі міста Дніпропетровська, у місті Овруч Житомирської області.

У період войовничого атеїзму отець Григорій доклав значних зусиль для збереження православної віри та її храмів.

Помер отець Григорій 9 лютого 1996 року. Поховали його на території Свято-Миколаївського храму, що стало відновленням у Бердичеві традиції поховання померлих священиків на території діючих храмів.


1995 – У залі міського Будинку культури відбувся концерт відомого українського композитора і співака, Народного артиста України Анатолія Горчинського.

Анатолій Горчинський виконав для бердичівлян низку власних пісень, які отримали широку популярність, у т. ч. “Росте черешня в мами на городі”, “Приїжджайте частіше додому”, “Троянди на пероні”, “Здравствуй, чужая милая”, “3ачекайте, літа”, “Вальс”, “Червона троянда”, “Україно, нене моя” та інші.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here