Home Історія Цей день в історії 4 червня

4 червня

959
0
SHARE

1950 – У таборі ГУТАБу (рос. – ГУЛАГ) в тюремній лікарні на станції Абезь (Комі АРСР) помер Пінхус Менделевич Каганович (Дер Ністер) (1884-1950) – відомий єврейський письменник та поет, який народився у Бердичеві.

Пінхус Менделевич Каганович (Дер Ністер)
(1884-1950).

Дер Ністер писав на ідиш, розпочинав як символіст. Згодом, зіткнувшись із неможливістю друкувати свої твори у Радянському Союзі, перейшов до реалізму. Однією з самих значних подій у прозі на ідиш середини XX століття стало створення Дер Ністером роману “Ді мішпохе Машбер”. Дія двох перших томів проходить у Бердичеві.

Пінхус Каганович був репресований по звинуваченню в “буржуазному націоналізмі” під час сталінського розгрому єврейської культури в СРСР у 1949 році. Реабілітований посмертно.


1962 – У Москві помер Яків Абрамович Корнфельд (1896-1962) – відомий архітектор, архітектурний критик.

Яків Корнфельд народився у Бердичеві, отримав освіту у Вищих державних художньо-технічних майстернях (ВХУТЕМАС), у 1925 році став одним із організаторів об’єднання сучасних архітекторів (ОСА).

Архітектурно-проектна діяльність Якова Корнфельда розпочалась в Україні у 20-30-ті роки ХХ століття будівництвом культурно-масових будівель, які домінували у творчості архітектора. Його діяльність ознаменувалась роботами у стилістиці конструктивізму. Саме у цьому стилі побудовано Будинок культури ім. Горбунова в Москві – так звану “горбушку” (1929-1938). Це приміщення стало одним з найбільших клубних споруд Москви.

Похований Яків Абрамович Корнфельд у колумбарії Донського кладовища.


1978 – У парку культури і відпочинку шкіроб’єднання ім. Ілліча відбулись змагання санітарних дружин і санітарних постів промислових підприємств та навчальних закладів міста. Головним суддею змагань було призначено лікаря міської лікарні Івана Івановича Сінчука.

Санітарні дружини демонстрували своє вміння надати першу медичну допомогу при пораненнях, нещасних випадках тощо. Переможцями цих змагань стали санітарні дружини машинобудівного заводу “Прогрес” та машинобудівного технікуму, пости солодового заводу і спецавтобази №2.

Урочисте шикування перед початком змагань.

2003 – Указом Президента України за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної журналістики, високу професійну майстерність присвоєно звання “Заслужений журналіст України” Віктору Дмитровичу Коржуку (1945-2004) – журналісту, фотографу, завідувачу відділу редакції газети “Земля Бердичівська”, автору збірки оповідань “Рассказы по-Бердичевски” (2002).

За час своєї професійної діяльності у редакції міськрайонної газети Віктор Коржук опублікував понад 20 тисяч фоторобіт, створив сотні репортажів. Значна частина фоторобіт також з’явилась у різних виданнях масової інформації – фотографії Віктора Коржука охоче публікували такі видання, як “Голос України”, “Урядовий кур’єр”, “Житомирщина”, “Армія України”, “Народна Армія”, “Північні відомості”, журнал “Жінка”.

Міський голова Василь Мазур вручає Віктору Коржуку відзнаку “Заслужений журналіст України”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here