Home Історія Цей день в історії 30 січня

30 січня

1438
0
SHARE

1667 – Цього дня в селі Андрусове під Смоленськом між Московським царством і Річчю Посполитою за спиною України була підписана угода про припинення війни – Андрусівське сепаратне перемир’я (Андрусівський сепаратний договір, Андрусівський мир).

У результаті Андрусівського перемир’я було узаконено поділ України на дві частини – Лівобережжя та Правобережжя. Бердичів та навколишні землі увійшли до складу Брацлавського воєводства та залишились під владою Польщі. З цього часу почастішали напади татарських орд, зокрема 1695 року, коли був спалений Бердичів. Чимало мешканців містечка і навколишніх сіл втікаючи від нападників переселились на лівий берег Дніпра.


1924 – Президія Бердичівського Окружного виконкому прийняла рішення про перейменування центральної вулиці міста – Житомирської – на вулицю імені Володимира Ілліча Леніна, вождя Жовтневої революції 1917 року.

По смерті більшовицького вождя перейменування центральних вулиць населених пунктів радянської держави на вулиці імені Леніна набуло настільки масового характеру, що ця назва стала найпопулярнішою для вулиць, на яких знаходились місцеві органи влади. Безумовними лідерами по кількості таких назв стали Вінницька, Кіровоградська та наша – Житомирська області.

У Бердичеві цю назву вулиця носила майже 90 років з перервою на час окупації (1941-1943), коли німецька влада повернула їй попередню назву. У грудні 2013 року рішенням Бердичівського міського виконавчого комітету вулиці Леніна повернули первісну назву – вулиця Житомирська. Це рішення було остаточно затверджене рішенням Бердичівської міської ради від 24.01.2014 р. №795.


Всеволод Зіновійович Нестайко
(1930-2014).

1930 – У Бердичеві в сім’ї службовця народився Всеволод Зіновійович Нестайко (1930-2014) – відомий український дитячий письменник.

У 1933 році, рятуючись від голоду, родина Нестайків разом із маленьким Всеволодом переїхала до Києва. У Києві Всеволод Нестайко проживав усе своє свідоме життя. У 1952 році Всеволод Зіновійович закінчив філологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, більше тридцяти років працював у видавництві “Веселка” (Київ).

Всеволод Зіновійович Нестайко написав понад 30 дитячих книжок оповідань, казок, повістей і п’єc, чимало з яких стали бестселерами. А його трилогію “Тореадори з Васюківки” у 1979 році внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один із найвидатніших творів світової літератури для дітей.

Помер Всеволод Нестайко 16 серпня 2014 року, похований у Києві.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here