Home Історія Цей день в історії 31 січня

31 січня

1325
0
SHARE

1923 – Цього дня у Бердичеві в приміщенні міського театру по вулиці Карла Лібкнехта (нині вулиця Європейська, згодом тут знаходився міський Будинок культури, з 1996 по кінець 2012 року – районний Будинок культури) з жителями міста зустрівся Григорій Іванович Котовський – більшовицький командир, кавалерійський корпус під керівництвом якого прибув до Бердичева на постійне місце базування.

Меморіальна дошка на Будинку культури, 2006 р.

Згодом – 6 листопада 1967 року – у пам’ять про цю зустріч на фасаді Будинку культури встановили меморіальну дошку з відповідним присвятним написом (дошку демонтували у 2015 році на виконання вимог пакету законів про декомунізацію).

У радянській історіографії Григорій Котовський вважався героєм громадянської війни 1917-1922 рр., зробив стрімку (типову для багатьох радянських керівників того часу) кар’єру від простого безробітного, судимого за кримінальні злочини, до радянського керівника високого рівня — члена Союзного, Українського та Молдавського Центрального Виконавчого Комітету, члена Реввійськради СРСР.


1940 – У Бердичеві в робітничій родині народився Леонід Степанович Копитко – спортсмен, дитячий тренер-викладач відділення футболу ДЮСШ міста Бердичева.

Леонід Степанович Копитко.

Леонід Копитко з дитинства захоплювався грою у футбол. Займався в міській дитячо-юнацькій спортивній школі, згодом грав за футбольну команду “Авангард” машинобудівного заводу “Прогрес”. З 1968 року тренував дублюючий склад цієї команди.

З 1969 року Леонід Степанович впродовж наступних сорока років працював тренером дитячо-юнацької спортивної школи міста Бердичева. За роки тренерської роботи Леонід Копитко виховав цілу плеяду відомих спортсменів-футболістів, серед яких 5 майстрів спорту СРСР та України, 8 тренерів з футболу, один гравець збірної України з футзалу, 30 гравців команд майстрів I та II ліги СРСР та України.

Рішенням Бердичівської міської ради від 07.09.2012 р. №443, розглянувши клопотання трудового колективу дитячо-юнацької спортивної школи м. Бердичева за багаторічну сумлінну працю у галузі фізичної культури і спорту, високий професіоналізм, пропаганду здорового способу життя серед молоді міста колишньому тренеру-викладачу відділення футболу дитячо-юнацької спортивної школи м. Бердичева Леоніду Степановичу Копитку присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

З 2000 року в Бердичеві проводиться всеукраїнський футбольний турнір серед юнаків на призи тренера-викладача Леоніда Копитка.


1968 – Цей день вважається початком трудової біографії ливарного цеху №17 машинобудівного заводу “Прогрес”: працівники цеху новозбудованого Ливарного комплексу відлили перші болванки і кілька плит та рам, одержали першу партію продукції.

Пам’ятна дошка на стіні цеху №17, вересень 2017 р.

У наступні роки ливарний цех №17, який збудували на східній околиці Бердичева, забезпечуватиме підприємство якісним литвом, що дало змогу збільшити об’єми виробленої продукції, розширити її асортимент.

Ливарний цех, виділений в економічно відокремлений підрозділ ЕВП “Прогрес-литво”, ритмічно функціонує й нині, виконуючи замовлення гірничо-збагачувальних комбінатів країни. Беруться ливарники і за непрофільні замовлення. Наприклад, у 2017 році ними на замовлення релігійної громади села Мирославка Бердичівського району відлито три великих дзвони для Свято-Покровського храму УПЦ (МП).

progres_01
Ливарний комплекс машинобудівного заводу “Прогрес”.
progres_02
Будівництво ливарного комплексу.

Микола Космін, 2010 р.

1999 – У приміщенні районного Будинку культури, що розташований по вулиці Карла Лібкнехта, 21 (нині вулиця Європейська), відбулась зустріч учнів міських шкіл з видатним російським письменником та драматургом Миколою Косміним. Микола Космін розповів про свої твори та задуми, які бажав утілити в життя.

Микола Космін народився та тривалий час проживав у Бердичеві, навчався у школі №2. У зрілому віці письменник переїхав до Росії. Він – лауреат Європейської премії в області драматургії (1991), автор п’яти книг, багатьох публікацій у центральних літературних журналах. У 2003 році нагороджений Дипломом ЮНЕСКО “За видатний внесок у світову культуру” та Медаллю Російської Академії Наук “За видатний внесок у розвиток культури Росії”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here