Home Історія Цей день в історії 29 червня

29 червня

457
0
SHARE

1896 – Російський імператор Микола II цього дня затвердив проект уставу “Товарищества машиностроительного завода “Прогресс”, і на його основі в Бердичеві створили “Общество машиностроительного завода “Прогресс” з основним капіталом 350 тис. руб. Випущено пакет акцій у кількості 1400 штук номіналом 350 руб. кожна.


1905 – Великий страйк охопив завод “Прогрес”: вранці працівники заводу полишили свої робочі місця і зібрались на прилеглій до заводу площі, де відбувся мітинг.

Страйкарі направили дирекції заводу наступні вимоги: встановлення 8-годинного робочого дня; підвищення заробітної плати на 30%; відміна позаурочних робіт; забезпечення медичного обслуговування працівників та членів їх родин. Також страйкарі вимагали встановлення поденної оплати праці з розрахунку: чорноробочим — не менше 1 карбованця, учням після двох років навчання — не менше 50 коп.


Валентин Михайлович Шевирін.

1945 – Указом Президії Верховної Ради СРСР за мужність, відвагу і героїзм, проявлені у боротьбі з німецько-фашистськими завойовниками, старшому лейтенанту Валентину Михайловичу Шевиріну присвоєно звання Герой Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі “Золота Зірка”.

У роки війни Валентин Шевирін громив ворога у небі над Донбасом, Правобережною Україною, Молдавією, Румунією, Болгарією, Югославією, Угорщиною, Австрією, Чехословаччиною. На кінець війни він здійснив 409 бойових вильотів, у 92-х повітряних боях збив 19 літаків ворога та 6 у складі групи. Під час штурмових ударів знищив 24 автомашини, 30 повозок із військовими вантажами, радіостанцію, 5 залізничних вагонів. У нагородному листі також відмічалось: “… водил на боевые задания по 4-12 самолетов, умело руководил работой звена… В воздушных боях смел, храбр. Отличный воздушный стрелок…”.

З 1954 року в званні капітана Валентин Михайлович вийшов у запас. Проживав у Бердичеві, працював оператором у виробничому управлінні магістральних газопроводів.

Помер Валентин Шевирін 15 травня 1994 року, похований на військовій ділянці міського кладовища.


Художня школа, 2017 р.

1979 – Виконком Бердичівської міської Ради народних депутатів прийняв рішення №417 про відкриття в Бердичеві дитячої художньої школи.

Директором Бердичівської художньої школи призначили педагога школи №15 Миколу Софроновича Яцюка. Він став незмінним керівником школи на більш як тридцять років.

У перші роки заняття в новій школі проводились у двох орендованих кімнатах дитячої музичної школи в фортечному комплексі монастиря Босих Кармелітів. Одночасно Київською міжобласною спеціальною науково-реставраційною виробничою майстернею Держбуду УРСР проводились роботи по ремонту та здачі в експлуатацію майбутніх класів художньої школи, за рахунок чого чисельність навчальних кімнат згодом зросла.


2009 – У Бердичеві в міському Палаці культури ім. О.А. Шабельника розпочався XI Міжнародний турнір із боксу серед молоді на призи олімпійського чемпіона Володимира Кличка.

Змагання відбулись у статусі турніру категорії “А”, їх внесли до офіційного календаря Європейської Асоціації Аматорського Боксу. Кілька днів 79 спортсменів із 9-ти країн світу виборювали право потрапити на чемпіонат Європи, який має відбутись у Польщі. Вперше бої відбулись на ринзі, що його у 2008-у подарували Бердичеву брати Клички.


2012 – Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Високопреосвященніший Никодим звершив чин закладення наріжного каменю під забудову нового Божого храму на честь Святої Трійці у селі Райки Бердичівського району.

Попередній православний храм був збудований у 1754 році. Велика п’ятибанна дерев’яна церква була прикрасою села, але в часи радянської влади у 1930-х роках її спершу закрили та перетворили на сільський клуб, а в 1960-х роках спалили.

Новий храм також запланували спорудити дерев’яним, його зведення завершилось у березні 2013 року.


2013 – У Бердичеві впродовж 29 та 30 червня відбулись XIV Дні польської культури.

Цього року святкування чотирнадцятих Днів польської культури співпало з відзначенням Дня міста Бердичева. До Бердичева завітали делегації з польського міста Ченстохова, міст-побратимів Явора та Сєдльце. Театр танцю “Caro dance”, оркестр “Teatr ES” (м. Сєдльце), “Kadance-studio” (м. Явор) прикрасили свято своєю творчістю, а польські красуні взяли участь у конкурсі “Слов’янська краса-2013”.

У рамках проведення XIV Днів польської культури відбулось відкриття монастиря Ордену Сестер Непорочного Серця Марії Житомирської дієцезії Римо-католицької Церкви. О 13 годині міський голова Василь Мазур, народний депутат України Анжеліка Лабунська та представники делегацій з польських міст Сєдльце, Явора і Ченстохови перерізали стрічку перед входом до монастиря, який розмістився поряд з костелом Святої Варвари. На відкриття монастиря з Польщі приїхала також Генеральна настоятелька ордену Малих Сестер Непорочного Серця Марії. Освятив монастир Ордену Сестер Непорочного Серця Марії єпископ Житомирської дієцезії Віталій Скомаровський.

Також в рамках Днів у Бердичеві відбулось відкриття площі Сєдлєцької.

Урочисте перерізання символічної стрічки на новій площі.

Площа Сєдлєцька з’явилась на місці площі Будівельників – площі, до якої сходяться вулиці Леніна (нині Житомирська), Генерала Ватутіна, вулиця та провулок Житниченка (колишня вулиця Макаренка) та провулок 10-ї П’ятирічки (нині провулок Олександра Пителя). Нове ім’я їй надали на честь польського міста-побратима Сєдльце, з яким з 2005 року Бердичів підтримує дружні зв’язки. На оновленій площі встановлено знак із присвятним написом. Міський голова Василь Мазур, президент міста Сєдльце Войцех Кудельські та Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек перерізали стрічку, після чого на автобусі разом із іншими гостями першими проїхали через нову площу.

Новий знак при в’їзді до міста.

Одночасно з відкриттям площі жителі міста могли побачити і новий в’їзний знак зі сторони Житомира, який встановили взамін старого, що прийшов у непридатність.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here