Home Історія Цей день в історії 28 липня

28 липня

1637
0
SHARE

1942 – У Бердичеві на стадіоні, що навпроти заводу “Прогрес”, відбувся футбольний матч між командами німецької військової частини та збірною міста Бердичева.

На самому початку матчу збірна міста пропустила гол, після чого гра вирівнялася і проходила у рівній боротьбі. До закінчення гри рахунок не змінився, наша команда програла з рахунком 0:1.

У газеті “Нова Доба”, яка опублікувала замітку про цей матч, названо прізвища чотирьох гравців, які захищали честь збірної команди Бердичева. Це лівий бік Левицький, лівий інсайд Зелінський, центр нападу Літвиненко та воротар Оберемський.


1988 – У липні на баланс комбінату громадського харчування та міського парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка прийнята нова споруда – дитячий комплекс по вулиці Свердлова, поряд з універмагом «Дитячий світ» (нині торговий комплекс «Новий світ» по вулиці Вінницькій).

Це дитяче містечко збудували за пайової участі підприємств, установ та організацій міста, автор проєкту – архітектор Леонід Мущицький. У складі дитячого містечка перебували кафе та ігровий комплекс у вигляді фортеці, прикрашений декоративною стіною.

З 2010-х років дитячий комплекс за початковим призначенням не використовувався: приміщення колишнього кафе займає Хрестовоздвиженський храм УПЦ (КП), ігрове містечко знаходилось у напівзруйнованому стані.

Наприкінці серпня 2021 року ігрове містечко розібрали, його територія виділена під спорудження нової будівлі Хрестовоздвиженського храму.

Дитячий комплекс по вулиці Свердлова (Вінницька), 2008 р.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here