Home Історія Цей день в історії 27 серпня

27 серпня

1599
0
SHARE

1759 – У серпні в нижньому (“дольньому”) храмі Бердичівського костелу Босих Кармелітів знайшов свій спочинок померлий у 1649 році у місті Любліні Януш Тишкевич, який свого часу подарував свій замок у Бердичеві та земельну ділянку під будівництво цього кармелітського монастиря. Тіло фундатора костелу привезли ченці і поховали його у спеціальній гробниці. Тут же були розміщені склепи шляхетських родів – нащадків Тишкевичів.

Комплекс споруд монастиря Босих Кармелітів, сучасний стан.

Будівля штабу Південно-Західного фронту.
Бердичів, 1916 р.

1917 – У Бердичеві військовими частинами, вірними головнокомандувачу Південно-Західним фронтом генерал-лейтенанту Антону Денікіну, було взято під контроль телеграф, друкарні та запроваджено тимчасову цензуру.

Ніяких арештів у місті Антон Денікін не проводив, але налякані члени фронтового комітету покинули гуртожиток, де вони проживали, і ночували в приватних квартирах на околицях Бердичева.


2021 – цього дня розпочався демонтаж ігрового містечка, яке знаходилось поряд із торговим центром «Новий світ», що по вулиці Вінницькій, 74-Б.

Демонтаж ігрового містечка, 27 серпня 2021 р.

Ігрове містечко збудували та ввели у дію в липні 1988 року. Проєкт створив архітектор бердичівський Леонід Мущицький, звели дитячий комплекс під назвою «Казка», що містив кафе, ігровий комплекс та фонтан, підприємства, установи та організації міста за пайової участі. По завершенні будівництва комплекс передали на баланс міського комбінату громадського харчування та міського парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка. Міськпобуткомбінат розмістив тут невеличке кафе, а парк відпочинку слідкував за загальним станом комплексу, періодично проводячи косметичний ремонт.

Ігрове містечко, фото Віктора Коржука,
початок 2000-х років.

Ігрове містечко, на жаль, не стало центром відпочинку бердичівлян, і з часом прийшло у занепад: першим припинив існування фонтан, на початку 2010-х закрили кафе-магазин, а саме містечко заросло бур’янами. Ситуація не покращилась і тоді, коли у 2009 році башту перетворили на каплицю, а з 2017 року у будівлі колишнього кафе розмістили православний Хрестовоздвиженський храм ПЦУ.

У 2018 році релігійна громада підняла питання щодо демонтажу ігрового містечка та спорудження на його місці повноцінного православного храму, ескізний проєкт якого створили спеціалісти КП «Житомирпроект».

Демонтаж ігрового містечка, 27 серпня 2021 р.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here