1765 – Цього дня, після дня пам’яті сорока святих мучеників севастійських, щорічно у Бердичеві під час Великого посту розпочинався Похвальний ярмарок. Загалом він тривав три тижні і мав велике значення для економіки регіону.
1916 – До Бердичева, в якому знаходився штаб Південно-Західного фронту Російської армії, прибув генерал Олексій Олексійович Брусилов. Його 17 березня призначили головнокомандуючим фронтом.
Тут, у штабі фронту, Олексій Брусилов приступив до планування військової наступальної операції на німецькі та австро-угорські війська, яка відбудеться у травні-липні цього ж року та стане відомою як Брусиловський прорив (сучасники знали цю битву як “Луцький прорив”, що більш відповідало історичній військовій традиції: битви отримували назву у відповідності до назви місцевості, де вони відбувались).
У штабі генерал-ад’ютанта О.О. Брусилова.
2017 – У березні цього року фахівці Бердичівського пивоварного заводу створили та вперше виготовили новий сорт пива – світле, медове пиво «Леон».
Сорт випустили на честь багаторічного керівника заводу Ліпецького Леона Романовича. Саме він у 1980 році очолив тоді Бердичівський пивзавод, котрому було надано статус «експериментального», та за досить короткий час перетворив його на одне з бюджетоутворюючих підприємств Бердичева. Леон Романович став Почесним громадянином міста Бердичева (2001), він кавалер ордена «За заслуги» III ступеня (2005).
Пиво зварене з додаванням натурального меду, оскільки у Леона Романовича була власна пасіка, він полюбляв бджільництво.
Особливістю даного сорту являється те, що пиво має найдовший період бродіння, доброджування та витримки – близько 45 днів, що робить його смак збалансованим, самодостатнім та дійсно дуже смачним.