Home Історія Цей день в історії 22 березня

22 березня

1171
0
SHARE

1919 – Війська Симона Петлюри не припиняли спроб повернути собі Бердичів, яким за три дні до цього оволоділи більшовики. Ешелони з Січовими стрільцями Директорії УНР прибули на залізницю Бердичів-Шепетівка та розпочали наступ на Бердичів із Шепетівського напряму вздовж залізничного полотна на Чуднів та Демчин.

Під Бердичевом йдуть запеклі кровопролитні бої з більшовицькими військами, якими керував Микола Щорс, та під натиском більшовицьких військ січовики почали відступати.


1990 – У Бердичеві в приміщенні редакції міськрайонної газети “Радянський шлях” (з 1992 року – “Земля Бердичівська”) відбулись установчі збори міського Товариства української мови ім. Т.Г. Шевченка.

Міське товариство очолив Михайло Пасічник – поет, журналіст, член Спілки письменників України. З цього часу товариство брало найактивнішу участь в усіх загальнополітичних заходах, не випускало з поля зору проблем зміцнення позицій української мови як державної. Через рік всеукраїнському Товариству повернули його первісну назву – “Просвіта”.


2012 – У Бердичеві померла Євсеєва Клавдія Іванівна (1921-2012) – учасниця німецько-радянської війни, ветеран праці.

Євсеєва Клавдія Іванівна
(1921-2012).

Клавдія Іванівна народилась 27 грудня 1921 року в місті Петрозаводськ (Карелія, Росія). У січні 1944 року Клавдія Євсеєва у складі 117-ї гвардійської стрілецької дивізії брала участь у звільненні Бердичева від німецьких загарбників. По закінченні війни вона проживала у Бердичеві, працювала медсестрою у різних військових частинах, у дитячому садку №4. За участь у бойових діях німецько-радянської війни Клавдія Євсеєва нагороджена двома бойовими орденами, серед яких орден Вітчизняної війни 1-го ст., та 12 медалями, серед яких “За звільнення Праги”, “За взяття Берліну”, “За бойові заслуги”.

Рішенням виконавчого комітету Бердичівської міської ради народних депутатів №779 від 24 грудня 1998 року враховуючи особисті мужність і героїзм, проявлені при звільненні міста Бердичева від фашистських загарбників у грудні 1943 – січні 1944 року, трудовий внесок у відбудову зруйнованого війною господарства, велику військово-патріотичну роботу, безпосередню участь у вихованні дітей та молоді та з нагоди 55-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників Клавдії Іванівні Євсеєвій присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

Похована Клавдія Євсеєва на міському кладовищі по вулиці Бистрицькій, у новому військовому секторі.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here