1923 – На базі вищих педагогічних курсів, які знаходились у селі Круподерниця Погребищенського району (нині Київська область), у Бердичеві у приміщенні колишнього 7-класного комерційного училища ім. О. Пушкіна організовані педагогічні курси, на яких навчалися 95 юнаків та дівчаток з робітників та селян, що готувалися стати вчителями початкових класів. Навчання проводили 17 викладачів.

Через два роки ці курси були реорганізовані в педагогічний технікум із трирічним терміном навчання. Нині в приміщенні комерційного училища діє Бердичівський педагогічний коледж, ліцензований і акредитований як вищий навчальний заклад І рівня акредитації. Тут готують спеціалістів за спеціальностями: «Дошкільна освіта», «Музичне мистецтво» і «Соціальна робота».
1928 – Цього дня над Бердичевом пронісся ураган, який наніс значної шкоди будинкам та спорудам міста.
Про силу цього стихійного явища говорить той факт, що з музейного флігеля, який знаходився на території кляштору Босих Кармелітів, вітром зірвало весь дах.

1995 – По вул. Леніна, 72 (нині вулиця Житомирська), на території єврейського кладовища біля залізничного переїзду на місці перепоховання останків жертв сталінських репресій відкрито пам’ятний знак жертвам репресій 1937-1938 рр.
Пам’ятний знак – стела з граніту висотою 2 м на постаменті. На стелі нанесено присвятний напис: “Жертвам репресій від бердичівлян. 1995 р.”.
У день відкриття біля пам’ятного знаку відбувся мітинг, в якому крім представників місцевої влади та громадськості також взяли участь і сказали своє слово священики – отець Зиновій зі Свято-Миколаївської церкви УПЦ МП, отець Петро від парафії Святого Йосафата УГКЦ та ксьондз Бернард із костелу Святої Варвари римо-католицької громади.
Нині щороку в День пам’яті жертв політичних репресій (третя неділя травня) до пам’ятного знаку жертвам репресій представники влади та громадських організацій здійснюють скорботну церемонію покладання квітів.


1997 – У Бердичеві по вулиці Володарського, 95 (нині вулиця Козацька), на базі районного вузла електрозв’язку “Бердичіврайтелеком” (нині один з підрозділів ПАТ “Укртелеком”) проведено перший після тривалої перерви огляд-конкурс лінійних бригад та дільничних електромонтерів підприємств електрозв’язку області.
Під час конкурсу перевірялась готовність підрозділів до весняно-літнього ремонтно-будівельного сезону. В огляді взяли участь дві бригади РВЕЗ “Бердичіврайтелеком”, а також бригади з сусідніх районів – Чуднова, Ружина, Андрушівки, Попільні, Любара. По закінченні огляду-конкурсу в Бердичеві та інших районах комісія підвела підсумок загальнообласного огляду. За його результатами бригада проводового мовлення Бердичева зайняла почесне друге місце, бригади міського та сільського телефонного зв’язку – відповідно 6-е та 7-е місця (серед більш як 40 бригад області).
