Home Історія Цей день в історії 18 квітня

18 квітня

1280
0
SHARE

1923 – На базі вищих педагогічних курсів, які знаходились у селі Круподерниця Погребищенського району (нині Київська область), у Бердичеві у приміщенні колишнього 7-класного комерційного училища ім. О. Пушкіна організовані педагогічні курси, на яких навчалися 95 юнаків та дівчаток з робітників та селян, що готувалися стати вчителями початкових класів. Навчання проводили 17 викладачів.

Бердичівське педагогічне училище, фотографія початку 1970-х років.

Через два роки ці курси були реорганізовані в педагогічний технікум із трирічним терміном навчання. Нині в приміщенні комерційного училища діє Бердичівський педагогічний коледж, ліцензований і акредитований як вищий навчальний заклад І рівня акредитації. Тут готують спеціалістів за спеціальностями: «Дошкільна освіта», «Музичне мистецтво» і «Соціальна робота».


1928 – Цього дня над Бердичевом пронісся ураган, який наніс значної шкоди будинкам та спорудам міста.

Про силу цього стихійного явища говорить той факт, що з музейного флігеля, який знаходився на території кляштору Босих Кармелітів, вітром зірвало весь дах.


Пам’ятний знак знак жертвам репресій 1937-1938 рр., 2007 р.

1995 – По вул. Леніна, 72 (нині вулиця Житомирська), на території єврейського кладовища біля залізничного переїзду на місці перепоховання останків жертв сталінських репресій відкрито пам’ятний знак жертвам репресій 1937-1938 рр.

Пам’ятний знак – стела з граніту висотою 2 м на постаменті. На стелі нанесено присвятний напис: “Жертвам репресій від бердичівлян. 1995 р.”.

У день відкриття біля пам’ятного знаку відбувся мітинг, в якому крім представників місцевої влади та громадськості також взяли участь і сказали своє слово священики – отець Зиновій зі Свято-Миколаївської церкви УПЦ МП, отець Петро від парафії Святого Йосафата УГКЦ та ксьондз Бернард із костелу Святої Варвари римо-католицької громади.

Нині щороку в День пам’яті жертв політичних репресій (третя неділя травня) до пам’ятного знаку жертвам репресій представники влади та громадських організацій здійснюють скорботну церемонію покладання квітів.

Секретар міської ради Василь Толочко, міський голова Василь Мазур, заступник міського голови Іван Демусь та директор МПК ім. О.А. Шабельника Олена Петрівська покладають квіти до пам’ятного знаку жертвам політичних репресій, 18 травня 2013 р.

Бригада монтерів сільського зв’язку Бердичівського району встановлює опору.

1997 – У Бердичеві по вулиці Володарського, 95 (нині вулиця Козацька), на базі районного вузла електрозв’язку “Бердичіврайтелеком” (нині один з підрозділів ПАТ “Укртелеком”) проведено перший після тривалої перерви огляд-конкурс лінійних бригад та дільничних електромонтерів підприємств електрозв’язку області.

Під час конкурсу перевірялась готовність підрозділів до весняно-літнього ремонтно-будівельного сезону. В огляді взяли участь дві бригади РВЕЗ “Бердичіврайтелеком”, а також бригади з сусідніх районів – Чуднова, Ружина, Андрушівки, Попільні, Любара. По закінченні огляду-конкурсу в Бердичеві та інших районах комісія підвела підсумок загальнообласного огляду. За його результатами бригада проводового мовлення Бердичева зайняла почесне друге місце, бригади міського та сільського телефонного зв’язку – відповідно 6-е та 7-е місця (серед більш як 40 бригад області).

Огляд-конкурс лінійних бригад у розпалі.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here