Home Історія Цей день в історії 17 березня

17 березня

1591
0
SHARE

1775 – У правлінні київських метрополитів “урядово” затверджені землі, які від імені власника Бердичева князя Радзивілла додатково надані бердичівській Миколаївській церкві (на той час – греко-католицькій).

Зокрема, до земель, наданих його матір’ю княгинею Варварою Радзивілл, він сверх того еще добавил от себя пахотных земель во 2-й смене до 30 дней”. Так Миколаївська церква на наступні десятиліття стала для власників Бердичева Радзивіллів їх родовим храмом, про який вони мали особливе владельческое попечение”.


Генерал Олексій Брусилов, 1916 р.

1916 – Штаб Південно-Західного фронту, який на цей час знаходиться в місті Бердичеві, очолив генерал від кавалерії Олексій Брусилов.

Відразу по призначенні Олексій Брусилов приступив до розробки великої стратегічної операції, яка мала переломити хід війни.

Війська під його командуванням у травні — серпні 1916 року здійснили прорив австро-німецького фронту. Ця найвдаліша бойова операція російської армії за всю війну увійшла в історію як Брусиловський прорив.

Приблизно у цей час на порядок денний міської думи винесли питання щодо перейменування головної вулиці Бердичева – Білопільської – у проспект генерал-ад’ютанта Миколи Іудовича Іванова, а вулиці Махнівської – у вулицю імені генерал-ад’ютанта Олексія Олексійовича Брусилова. Пропозицію не прийняли. Та пройде зовсім небагато часу (у 1919 році), і ці вулиці назвуть іншими іменами – революціонерів Карла Лібкнехта та Якова Свердлова (нині це вулиці Європейська та Вінницька).

Будинок по вулиці Білопільській (нині вулиця Європейська), в якому знаходився штаб Південно-Західного фронту (будинок не зберігся).

Олена Петрівська на відкритті виставки міського фотоклубу “БердичевЪ”, 22 грудня 2009 р.

2009 – Указом Президента України №164/2009 Олені Володимирівні Петрівській, директору Бердичівського міського Палацу культури імені О.А. Шабельника, за значний особистий внесок у розвиток національної культури, вагомі творчі здобутки і високий професіоналізм та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва присвоєно почесне звання “Заслужений працівник культури України”.

Міський палац культури ім. О.А. Шабельника, 2007 р.

Олена Петрівська працює в Палаці культури і техніки машинобудівного заводу “Прогрес” з часу його побудови – 1986 року. Працювала на посадах інструктора позашкільного відділу, організатора-методиста. У 1992 році очолила міський Будинок культури. Коли у 1996 році машинобудівний завод передав власний Палац культури і техніки міській громаді, Олена Петрівська очолила цей заклад.

За роки її керівництва міський Палац культури ім. О.А. Шабельника перетворився на центр культурного життя міста. На базі Палацу діють 12 колективів, що мають звання “Народний аматорський” та “Зразковий аматорський”, циркова студія, клуби та гуртки за різноманітними тематиками.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here