1942 – Німецька влада провела опис щойно упорядкованих документів, які знаходились в архіві міста Бердичева.
Значна частина їх була знищена або вивезена радянською владою безпосередньо перед окупацією міста. Але з тих, що залишились, є 572477 одиниць зберігання у фондах з 1737 по 1935 рік включно. На жаль, частина цих документів також була втрачена під час окупації та в ході звільнення міста від загарбників у грудні 1943 – січні 1944 рр.
1977 – Цього дня Державним комітетом Ради Міністрів України видано наказ №19/45, яким прийнято рішення про відкриття у Бердичеві професійно-технічного училища №12 з метою забезпечення підготовки кваліфікованих робітників для виробничого об’єднання ім. Ілліча.
Училище розмістилось у новій будівлі по вулиці Леніна, 74-а (нині вулиця Житомирська). Цей заклад став єдиним у СРСР училищем за профілем підготовки кадрів для шкіряної промисловості: тут навчали професіям “контролер сировини та напівфабрикатів”, “витягувальник шкір”, “колорист-апретурник”, “лаборант”.
Перший набір учнів із дворічним терміном навчання відбувся 1 вересня 1977 року, через рік відбувся набір із трирічним терміном навчання з отриманням повної середньої освіти та професії.