Home Історія Цей день в історії 7 січня

7 січня

1945
0
SHARE

1755 – Кармелітською друкарнею видана книга про воєводу, гетьмана Яна Клеменса Браницького (1689-1771).

jan_klemens_branicki
Ян Клеменс Браницький
(1689-1771).

Будучи главою одного з найдревніших польських родів, свою молодість Браницький провів у французькому війську. Повернувшись на батьківщину, Ян Клеменс обіймав низку посад, у 1720 році став генералом коронної артилерії. Першою дружиною його стала дочка великого канцлера литовського Радзивілла, власника Бердичева.

З початком царювання польського короля Августа III Ян Браницький прийняв командування над польським військом і скоро був призначений польним коронним гетьманом, згодом – краківським воєводою (1746), а в 1752 році – великим коронним гетьманом.


1936 – Вінницький обласний виконавчий комітет, а Бердичів на цей час входив до складу Вінницької області, прийняв постанову, якою ряд робітників бердичівського машинобудівного заводу “Прогрес” за кращі показники в роботі 1935 року занесено до обласної Книги Пошани знатних людей області. Зокрема, це робітник кузні Казимир Стацевич, робітники ливарні Варфоломій Грузицький та Володимир Михайлов, робітники механозбірного цеху Сергій Самойлов та Ганна Ложечнікова.


1936 – На засідання президії міськради цього дня прийнята постанова “Про організацію п’ятиденного ярмарку в м. Бердичів”, в якій зазначено наступне: “З метою дальшого розгорнення колгоспної торгівлі та розвинення товарообігу організувати в м. Бердичеві на терені колгоспного базару (Ятки) з 8 по 12 березня 1936 року п’ятиденний ярмарок. До участі в ярмарку забезпечити максимальне втягнення колгоспів та колгоспників як Бердичівського району, так і суміжних районів. Вжити заходи до культурно-побутового обслуговування ярмарку”.


fraerman_01
Теофіл Борисович Фраєрман
(1883-1957).

1957 – В Одесі помер Теофіл Борисович Фраєрман (1883-1957) – український живописець, маляр-імпресіоніст, що народився в Бердичеві.

Мистецьку освіту Теофіл Фраєрман здобув в академіях мистецтв у Мюнхені (1903) та Парижі (1905), з 1920 року – викладач, з 1935 року професор Одеського художнього училища.

Твори художника зберігаються у провідних музеях України та країн СНД. Серед учнів Теофіла Борисовича такі відомі художники як Є. Кибрик, С. Отрощенко, О. Постель. Свого часу професор О. Федорчук відзначив, що мистецький світ Теофіла Фраєрмана “перейнятий мелодикою барв повінця, напрочуд емоційний, ліричний, чистий у пошуках істинного”.

fraerman5
Теофіл Фраєрман. “Портной”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here