Home Новини 24 вересня 2017 року. Фестиваль єврейської культури “Самий цимес”

24 вересня 2017 року. Фестиваль єврейської культури “Самий цимес”

1971
2
SHARE

По полудню у неділю в Бердичеві у приміщенні Центральної бібліотечної системи відбувся вуличний фестиваль єврейської культури під назвою “Самий цимес”.

Фестиваль мав насичену програму. Це і поетичний телеміст “Тель-Авів – Бердичів” за участі члена міжнародного союзу письменників Єрусалима, поетеси Валентини Бендерської, традиційна єврейська музика, виставка фотографій з життя євреїв у Бердичеві 1940-2017 років, міні-музей експонатів єврейського побуту, студія запитань на знання єврейської культури у Бердичеві, фотовиставка місцевої фотохудожниці Світлани Шмигельської “Старий новий Бердичів”, а також презентація страв єврейської кухні.

Перед початком фестивалю усі учасники заходу отримали декілька символічних монет, за які могли придбати справжні шедеври єврейської кухні. А кому не дісталось, купували їжу за пісню, танець, або анекдот.

Власне, виступ учасника фестивалю Андрія Бріка з єврейськими мініатюрами-анекдотами і викликав справжню бурю емоцій у присутніх на заході гостей. Перед тим краєзнавець Анатолій Горобчук розповів про цікаву та унікальну історію бердичівської Хоральної синагоги, будівля якої знаходиться неподалік міської бібліотеки, а одна з організаторів заходу провідний бібліотекар Валентина Бойко провела веселу вікторину зі знання єврейської історії та культури Бердичева. Спів юної співачки Мануели Шаміс змусив затамувати подих присутніх у залі, а скрипальки Анна Федун та Марія Лясковець разом із концертмейстером Любов’ю Ящук подарували чудові миті і краплинки тепла.

Фестиваль “Самий цимес” (нагадаємо, що цимес – то не лише десертна страва єврейської кухні; у переносному значенні це слово вживається як “те, що треба”, “найкраще”) став яскравим культурологічним заходом, який надовго запам’ятається тим, хто його відвідав.

2 COMMENTS

  1. Вельми цікавий захід (чомусь “вуличний” – “у приміщенні”? Мабуть в бібліотеці для дорослих, на вул. Вінницькій. Бо вона трохи ближче до Хоральної синагоги, ніж бібліотека для юнацтва, на вул. Європейській). Оперативна і цікава інфа від одного з головних учасників – Анатолія Горобчука (на жаль, він сам – по той бік фотокамери). Щира йому подяка.

  2. Вуличний – бо повинен був відбутись на вулиці! на жаль ПОГОДА ПІДВЕЛА – ЦІЛИЙ ДЕНЬ ЙШОВ ДОЩ!((((

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here