Home Історія "Мій Бердичів", випуск 1 Як бердичiвляни пам’ятники виготовляли

Як бердичiвляни пам’ятники виготовляли

1253
0
SHARE

Це стаття-доповнення до однойменного нарису, опублікованого у збірці “Мій Бердичів в історичних нарисах. Випуск 1”, с. 49-53.

Цікаві факти, які не увійшли до книги:

Працівники машинобудівного заводу доклали своїх рук не лише до виготовлення пам’ятних знаків, що описані у статті. Перелік варто продовжити. Так, у 1979 році влада запланувала провести модернізацію пам’ятного знаку, присвяченого генералу армії М.В. Ватутіну та встановленого на розі вулиць Леніна та Ватутіна (нині відповідно Житомирська та Ватутіна). Встановлений у 1975 році, основою його була стела з цегли та залізобетону. Матеріал не вельми міцний, і його вирішили замінити на граніт. Так от, комсомольці з “Прогресу” вилили з бронзи зірку Героя Радянського Союзу (оплатило цю роботу БМУ “Промжитлобуд-6”).

І нині ця зірка знаходиться на бічній стороні гранітної стели.

Бронзова зірка Героя Радянського Союзу, встановлена на пам’ятному знаку, присвяченого генералу армії М.В. Ватутіну.

Але час не стоїть на місці, і невблаганне життя вносить нові корективи в історію Бердичева. Коли збірка нарисів лише з’явилась у продажу, зазнав змін і цей пам’ятний знак – невідомі особи, які позиціонували себе як члени Національного корпусу Житомир, знищили гранітну плиту з присвятним написом.

Знищена гранітна плита на стелі, березень 2018 р.

А на цій фотографії учні середньої школи №11 міста Бердичева відвідують музей Островського у Шепетівці.

Учні середньої школи №11 відвідують музей Островського, 1988 р.

Коли наклад збірки оповідань був вже надрукований, з’явилась інформація про те, що пам’ятник Павці Корчагіну у Боярці демонтували. Це сталось 20 березня 2018 року біля 11 дня. Як повідомила мерія Боярки, пам’ятник демонтували на виконання пакету законів про декомунізацію та перенесли на перенесли у спеціально відведене місце.

Демонтаж пам’ятника Павці Корчагіну, 20 березня 2018 р.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here