Це стаття-доповнення до однойменного нарису, опублікованого у збірці “Мій Бердичів в історичних нарисах. Випуск 1”, с. 35-48.
На сьогодні відомі імена більшості членів української поліції, яка діяла на теренах міста та Бердичівщини з 1941 по 1943 рік. Більшість із них понесла заслужену кару ще в часи радянської влади. Військово-польовий суд у залежності від встановленої провини призначав міру покарання – позбавлення волі від 2 до 15 років (в окремих випадках – до 25 років) у виправних таборах із подальшою поразкою у громадянських правах, або розстріл. Така доля спіткала, наприклад, колишнього поліцейського Володимира Седлецького, якого 1 червня засудили до вищої міри покарання, вирок здійснено 21 серпня 1944 року.
Седлецький Володимир Карлович, 1908 р.н., уродженець села Маркуші Бердичівського району. До війни проживав у Бердичеві, працював начальником постачання бердичівського шкірзаводу. З початком окупації з липня по жовтень 1941 року проходив службу в лавах української поліції. Був членом організації українських націоналістів.
Нижче представлено матеріали слідчої справи №1163 УНКДБ по Житомирській області, в якій описана діяльність Володимира Седлецького (справа заведена на групу з 5 осіб, у т.ч. на Седлецького В.К.). Справу розпочато у січні 1944 року, розслідування закінчено 22 травня 1944 року.