1884 – У місті Каневі на Черкащині в родині малоземельних хліборобів народився Григорій Петрович Варрава (1884-1937) – український письменник, художник, громадський діяч.
Григорій Варрава у 1926-1927 рр. проживав у Бердичеві, працював завідуючим книгарнею, складом канцелярських товарів. На цей період припала найбільша його творча діяльність: саме в Бердичеві він написав більшість своїх нарисів та оповідань, які друкувались у журналі “Нова громада” (м. Харків). Улюбленою темою оповідань є пробудження в українського селянина почуття гідності господаря на власній землі.
У жовтні 1937 року Григорія Варраву за вигаданими звинуваченнями був заарештований і 18 грудня його розстріляли в місті Черкаси.
1913 – Папа римський Пій X (до інтронізації – Джузеппе Мелькіоре Сарто) у Римі, на прохання настоятеля посткармелітського костелу в Бердичеві отця Антонія Грушчинського, відроджуючи традиції давнього монастиря кармелітів Босих, затвердив повне відпущення гріхів прочанам, які відвідують ікону Матері Божої у Бердичеві.
Впродовж десятиліть кармеліти намагались повернути собі монастир, відібраний царською владою у 1866 році. Лише на початку нового століття вдалося повернути костелу дзвіницю, а в період з 1909 по 1914 рр. проводиться капітальний ремонт костелу за ескізами архітектора Шиллера.
Головною святинею костелу залишається чудотворна ікона Матері Божої Бердичівської, до якої щороку у дні свят приходять десятки тисяч прочан.
1929 – У місті Будьонівську Ставропольського краю в інтелігентній сім’ї народився Положевець Григорій Федорович – оформлювач, художник, який більш як 70 років проживає та творить у Бердичеві.
У Бердичеві Григорій Положевець проживає з 1950 року. Тут проходив військову службу, одружився, тривалий час працював викладачем у Бердичівському педагогічному інституті, одночасно навчаючись на його заочному відділенні. З квітня 1970 року по листопад 1992 року Григорій Положевець працював художником-оформлювачем у міськпобуткомбінаті, згодом – оформлювачем у Музеї історії міста Бердичева.
Працюючи художником-оформлювачем, Григорій Положевець у години вільного часу займається живописом, йому подобається писати пейзажі, натюрморти. У червні 2004 року у виставковій залі Музею історії Бердичева відбулась його перша у місті персональна художня виставка, на якій митець представив 44 полотна.
1944 – У бою за село Буряки Бердичівського району загинув Жадейкін Максим Степанович (1914-1944) – молодший сержант, командир відділення протитанкових рушниць 1-го мотострілецького батальйону 22-ї гвардійської мотострілецької бригади 6-го гвардійського танкового корпусу, Герой Радянського Союзу.
Максим Жадейкін народився в селі Налітово (нині Пуркаєво) Дубьонського району Мордовії (РРФСР). Звання Героя отримав за мужність і військову майстерність, виявлені при форсуванні Дніпра й утриманні захопленого плацдарму у листопаді 1943 року. Указ про його нагородження вийшов 10 січня 1944 року, на другий день по смерті воїна.
Похований Максим Степанович Жадейкін в одній з братських могил у селі Буряки. На батьківщині іменем Героя названа вулиця у селі Дубьонки та школа в Пуркаєво, там же встановлено його погруддя.