Home Історія Цей день в історії 9 листопада

9 листопада

1715
0
SHARE
Вид на новозбудовану кам’яну Миколаївську церкву зі сторони Білопільської вулиці (нині вулиця Європейська), початок XX ст.

1908 – Цього дня відбулось останнє засідання Будівельного комітету зі спорудження у Бердичеві Миколаївської церкви.

На засіданні священик о. Пантелеймон повідомив, що спорудження церкви повністю завершено, уся необхідна підготовка для освячення храму проведена. Вже через два тижня новозбудований храм освятить єпископа Чагиринський Преосвященнійший Павло.

Будівництво нового храму, який став справжньою архітектурною окрасою Бердичева, розпочалось у 1905 році, коли відбулись установчі збори духівництва для створення Будівельного комітету з будівництва, перше засідання якого пройшло 30 жовтня того ж року.


pam_progres_petrovskiy_01
Меморіальна дошка на стіні прохідної машинобудівного заводу “Прогрес”.

1920 – Бердичівський машинобудівний завод “Прогрес” відвідав голова Всеукраїнського Центрального виконавчого комітету Григорій Іванович Петровський, що напередодні прибув до Бердичева на агітаційному поїзді. Він зустрівся з робітниками, ознайомився з умовами роботи на заводі.

З нагоди цих відвідин через 60 років – 19 грудня 1980 року – на стіні прохідної машинобудівного заводу “Прогрес” встановили та в урочистій обстановці відкрили відповідну меморіальну дошку.

Аналогічна меморіальна дошка у 1967 році з’явилась і на стіні адміністративного будинку шкіроб’єднання ім. Ілліча (нині не існує), де також побував Григорій Іванович Петровський.


1922 – З метою забезпечення навчального процесу міській трудовій школі №2, яка знаходиться в приміщенні по вулиці Училищній (нині вулиця Джозефа Конрада), передано шкільні меблі з колишнього казенного єврейського училища.


dovbyshuk_012012 – На початку листопада у видавництві ПП “Рута” (Житомир) побачила світ книга уродженця села Райки Бердичівського району Михайла Довбищука “Моє село – краплинка світу…” (книга підписана до друку 28.10.2012 р.).

Літературно-художнє видання містить поезії та репродукції картин майстра народної творчості, в яких автор зображує не лише красу і велич звичайної людини з села, барвисту палітру рідного краю, а й власну життєву філософію, ділиться думками про сокровенне.

Тираж літературно-художнього видання становив 200 екземплярів.


dzurbey_02
Ольга Дзюрбей.
Фото Володимира Поліщука.

2015 – Цього дня Президент України Петро Порошенко підписав Указ №632/2015 з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, яким за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність присвоєно почесне звання “Заслужений майстер народної творчості України” Ользі Олександрівні Дзюрбей – бердичівлянці, відомій в Україні та за її межами художниці та мистецтвознавцю.

Ольга Дзюрбей народилась на Чуднівщині в мистецькій родині, але все своє свідоме життя прожила у Бердичеві. Вона – яскравий представник сучасного авангардного мистецтва. Її картини – феєрія кольорів та образів, нанесених на полотно. Майже щороку персональні виставки Ольги Дзюрбей радують поціновувачів мистецтва Бердичева, Житомира та інших міст України.


2016 – У Великій лаврській дзвіниці Києво-Печерської лаври відбулася церемонія нагородження переможців акції “7 чудес України: історичні міста та містечка”, яка стартувала у березні 2016 року. Дана акція – це вже V етап всеукраїнської акції “7 чудес України”, ініціатором і організатором якої є Фонд Миколи Томенка “Рідна країна”.

2016_11_09_simchudes
Василь Мазур (третій справа) зі спецвідзнакою серед переможців акції “7 чудес України: історичні міста та містечка”.

Переможці традиційно визначалися за сумою результатів Інтернет-голосування на офіційному сайті акції www.7chudes.in.ua та анкетування експертів (50/50). Отож, за сумою результатів Оргкомітет визначив такі міста-переможці: Бердянськ (Запорізька обл.), Біла Церква (Київська обл.), Галич (Івано-Франківська обл.), Диканька (Полтавська обл.), Канів (Черкаська обл.), Ніжин (Чернігівська обл.), Хуст (Закарпатська обл.).

Крім того, Оргкомітет визначив три спецномінації для міст, що мають значний туристичний потенціал і зацікавленість місцевої громади у розвитку своїх населених пунктів. Серед них – і наш Бердичів. Відповідну відзнаку з рук Миколи Томенка отримав міський голова Василь Мазур.

Організатори планують у наступному році відзняти фільми та виготовити різноманітну поліграфічну продукцію для просування нашого міста як одного з цікавих туристичних місць України.

2016_11_09_simchudes_1

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here