1908 – Цього дня відбулось останнє засідання Будівельного комітету зі спорудження у Бердичеві Миколаївської церкви.
На засіданні священик о. Пантелеймон повідомив, що спорудження церкви повністю завершено, уся необхідна підготовка для освячення храму проведена.

1920 – Бердичівський машинобудівний завод “Прогрес” відвідав голова Всеукраїнського Центрального виконавчого комітету Григорій Іванович Петровський, що напередодні прибув до Бердичева на агітаційному поїзді. Він зустрівся з робітниками, ознайомився з умовами роботи на заводі.
З нагоди цих відвідин через 60 років – 19 грудня 1980 року – на стіні прохідної машинобудівного заводу “Прогрес” встановили та в урочистій обстановці відкрили відповідну меморіальну дошку.
Аналогічна меморіальна дошка у 1967 році з’явилась і на стіні адміністративного будинку шкіроб’єднання ім. Ілліча (нині не існує), де також побував Григорій Іванович Петровський.
1922 – З метою забезпечення навчального процесу міській трудовій школі №2, яка знаходиться в приміщенні по вулиці Училищній (нині вулиця Джозефа Конрада), передано шкільні меблі з колишнього казенного єврейського училища.
2012 – На початку листопада у видавництві ПП “Рута” (Житомир) побачила світ книга уродженця села Райки Бердичівського району Михайла Довбищука “Моє село – краплинка світу…” (книга підписана до друку 28.10.2012 р.).
Літературно-художнє видання містить поезії та репродукції картин майстра народної творчості, в яких автор зображує не лише красу і велич звичайної людини з села, барвисту палітру рідного краю, а й власну життєву філософію, ділиться думками про сокровенне.
Тираж літературно-художнього видання становив 200 екземплярів.

Фото Володимира Поліщука.
2015 – Цього дня Президент України Петро Порошенко підписав Указ №632/2015 з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, яким за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність присвоєно почесне звання “Заслужений майстер народної творчості України” Ользі Олександрівні Дзюрбей – бердичівлянці, відомій в Україні та за її межами художниці та мистецтвознавцю.
Ольга Дзюрбей народилась на Чуднівщині в мистецькій родині, але все своє свідоме життя прожила у Бердичеві. Вона – яскравий представник сучасного авангардного мистецтва. Її картини – феєрія кольорів та образів, нанесених на полотно. Майже щороку персональні виставки Ольги Дзюрбей радують поціновувачів мистецтва Бердичева, Житомира та інших міст України.
2016 – У Великій лаврській дзвіниці Києво-Печерської лаври відбулася церемонія нагородження переможців акції “7 чудес України: історичні міста та містечка”, яка стартувала у березні 2016 року. Дана акція – це вже V етап всеукраїнської акції “7 чудес України”, ініціатором і організатором якої є Фонд Миколи Томенка “Рідна країна”.

Переможці традиційно визначалися за сумою результатів Інтернет-голосування на офіційному сайті акції www.7chudes.in.ua та анкетування експертів (50/50). Отож, за сумою результатів Оргкомітет визначив такі міста-переможці: Бердянськ (Запорізька обл.), Біла Церква (Київська обл.), Галич (Івано-Франківська обл.), Диканька (Полтавська обл.), Канів (Черкаська обл.), Ніжин (Чернігівська обл.), Хуст (Закарпатська обл.).
Крім того, Оргкомітет визначив три спецномінації для міст, що мають значний туристичний потенціал і зацікавленість місцевої громади у розвитку своїх населених пунктів. Серед них – і наш Бердичів. Відповідну відзнаку з рук Миколи Томенка отримав міський голова Василь Мазур.
Організатори планують у наступному році відзняти фільми та виготовити різноманітну поліграфічну продукцію для просування нашого міста як одного з цікавих туристичних місць України.