Home Події в фотографіях 9 липня 1988 року. Відкриття пам’ятного знаку на честь 1-го танкового корпусу...

9 липня 1988 року. Відкриття пам’ятного знаку на честь 1-го танкового корпусу Війська Польського у селі Осикове

1200
0
SHARE

9 липня 1988 року у селі Осикове Бердичівського району біля сільського Будинку культури під час урочистого мітингу відкрито пам’ятний знак на честь Першого Дрезденського Червонопрапорного, хреста Грюнвальда танкового корпусу Війська Польського. Пам’ятний знак у граніті увіковічив братерство воїнів різних національностей.

У 1944-му році на цій землі з частин Війська Польського та Радянської Армії відбувалось формування першого інтернаціонального танкового корпусу, згодом – 1-й Дрезденський Червонопрапорний, хреста Грюнвальда танковий корпус Війська Польського, який із боями дійшов до Берліна та Праги. До складу корпусу вступило багато воїнів безпосередньо з нашого краю. Серед них Юліан Галицький із Осикового, Владислав Височинський із Хажина, Антон Оксюківський із Гришківець, Станіслав Ковальський і Василь Якубовський із Лісової Слобідки, а також Сигізмунд Жуковський із Бердичева.

На урочистостях були присутні представники партійного та господарського керівництва Житомирської області на чолі з першим секретарем обкому партії В.М. Кавуном, керівництво Бердичівського району на чолі з В.Ф. Мостовим, ветерани Другої світової війни, жителі села Осикове, а також численна делегація з Польщі, очолювана генеральним консулом Польської Народної Республіки Ришардом Польковським.

Відкрили пам’ятний знак перший секретар обкому партії В.М. Кавун, голова облвиконкому В.М. Ямчинський та генеральний консул ПНР Ришард Польковський.

По закінченні урочистостей відбувся концерт майстрів мистецтв.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here