Home Історія Цей день в історії 9 квітня

9 квітня

1396
0
SHARE

1962 – Цього дня рішенням Житомирського облвиконкому село Дмитрівку Бердичівського району об’єднали з селищем Гришківці однойменної селищної ради. З цього часу Дмитрівка зникла з карти району.

Село Дмитрівка з’явилось у 1885 році на північ від Гришківець. Саме тут селяни з Камінського повіту закупили частину поміщицьких земель і заснували нове село на свято Дмитра, на честь якого і була дана назва – Дмитрівка.


2002 – Рішенням виконкому міської Ради за багаторічну плідну працю в органах державної влади і місцевого самоврядування, особистий внесок у вдосконалення стилю і методів їх роботи, активну громадсько-політичну діяльність Олексію Олексійовичу Хилюку присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

Новообраний міський голова Василь Мазур вітає колишнього міського голову Олексія Хилюка з присвоєнням почесного звання.

Свою працю в органах влади Олексій Хилюк розпочав ще у 1986 році, коли був обраний першим заступником голови міськвиконкому. Вже у червні 1987 року він став головою міськвиконкому Бердичева. У березні 1990 року Олексій Хилюк був обраний Народним депутатом України 12-го скликання, перейменованого у 1-е скликання (саме під час роботи цього скликання було проголошено незалежність України), та виконував ці обов’язки до квітня 1994 року. З березня 1994 р. по березень 1998 р. він – голова Бердичівської міськради народних депутатів і міськвиконкому, до квітня 2002 року – Бердичівський міський голова.


2010 – У квітні на хвилях місцевої ультракороткохвильової радіостанції Live 102,0 FM розпочала свою роботу польськомовна станція «Польське радіо Бердичів» (Polskie Radiо Berdyczów) з програмою «Польща ближче».

Автором і ведучим програми став журналіст, доктор політології Юрій Сокальський. Кожної п’ятниці о 19.00 год. для польської громади Бердичівщини розповідається про новини міста та району, про події, що мають стосунок до життя цієї чисельної громади.

Проєкт фінансується Канцелярією Прем’єр-міністра в рамках конкурсу «Полонія та поляки за кордоном». Матеріали, що звучать в ефірі, відображають лише погляди авторів і не можуть бути ототожнені з офіційною позицією Канцелярії Прем’єр-міністра Республіки Польща або Фундації «Допомога полякам на Сході».


2015 – Під час черговій сесії Бердичівської міської ради військовослужбовець 26-ої Бердичівської артилерійської бригади Павло Валерійович Гайдаманчук отримав із рук міського голови Василя Мазура почесну відзнаку Бердичівської міської ради “Честь і слава Бердичева”.

Василь Мазур вручає Павлу Гайдаманчуку почесну відзнаку.

Павло Гайдаманчук став десятим за ліком воїном бригади, учасником АТО, котрий удостоєний однієї з найвагоміших відзнак міста.

Павла Гайдаманчука мобілізували навесні 2014 року, він захищав українську землю під Новим Айдаром, Щастям, Станицею Луганською, 31-му блокпосту, Лисичанськом. Тривалий час виконував обов’язки командира однієї з батарей 26-ої Бердичівської артбригади.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here