Home Історія Цей день в історії 9 жовтня

9 жовтня

1321
0
SHARE

1924 – У Бердичеві в єврейській родині службовця народився Грінблат Абрам Львович (1924-2000) – ветеран Другої світової війни.

grinblat_01
Грінблат Абрам Львович
(1924-2000).

Абрам Грінблат у діючій армії з жовтня 1943 року, проходив службу топографом батареї звукової розвідки розвідувального дивізіону 40-ї гвардійської гарматної артилерійської бригади. У грудні 1943 – січні 1944 року Абрам Грінблат брав участь у звільненні міста Бердичева від німецьких загарбників.

Повернувшись з війни додому Абрам Грінблат працював у бердичівській артілі “Побєда”, з 1979 по 1988 рр. – головний інженер Бердичівського міськпобуткомбінату, з 1988 року – технолог Бердичівської взуттєвої фабрики.

Рішенням виконавчого комітету міської ради народних депутатів від 24 грудня 1998 року №779 за особисту мужність і героїзм, проявлені при звільненні міста Бердичева від фашистських загарбників у грудні 1943 – січні 1944 рр., трудовий внесок у відбудову зруйнованого війною господарства, велику військово-патріотичну роботу, безпосередню участь у вихованні дітей та молоді та з нагоди 55-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників Грінблату Абраму Львовичу присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

Помер Абрам Львович Грінблат у Києві 6 березня 2000 року. Похований у Бердичеві на загальноміському кладовищі по вулиці Войкова (нині вулиця Бистрицька).


1943 – На основі складу 8-ї гвардійської стрілецької бригади, 81-ї морської стрілецької бригади та 107-ї стрілецької бригади у складі Північнокавказького фронту цього дня була сформована 117-а гвардійська стрілецька дивізія. Також цього дня 8-а гвардійська стрілецька бригада стала 333-м гвардійським стрілецьким полком, 81-а морська стрілецька бригада стала 335-м гвардійським стрілецьким полком, 107-а стрілецька бригада стала 338-м гвардійським стрілецьким полком 117-ї дивізії.

У середині жовтня 1943 року 117-а стрілецька дивізія дислокувалась у Гадючому Куті (у 8 км західніше Тамані).

Саме ця гвардійська дивізія на початку січня 1944 року брала безпосередню участь у звільненні Бердичева від німецько-фашистських загарбників, за ці бої отримала почесне звання “Бердичівська”.

По закінченні німецько-радянської війни 117-а гвардійська дивізія прибула до Бердичева на постійне місце дислокації.


1994 – Цього дня відбулась перша Служба Божа в парафії Святого Йосафата громади Української греко-католицької церкви, що утворилася наприкінці 1993 року в Бердичеві. Службу Божу відслужив отець Василь Гринишин у квартирі, яку для цього надала одна з сімей – членів релігійної громади.

Згодом до Бердичева прибув новий священик – отець Петро Дутчак. Він також спочатку служив Службу Божу на квартирі, згодом разом з римо-католицькими священиками брав участь у висвячені ксьондза Петра та служив Святу Месу у римо-католицькому костелі Святої Варвари.


2010 – До Бердичева прибув єпископ-ординарій Києво-Житомирської дієцезії Ян Пурвінський. Він провів суботню службу у римо-католицькому костелі Святої Варвари, після чого провів освячення фундаменту монастиря Малих Сестер Непорочного Серця Марії, який планувалось збудувати в найближчий час.

Ця святиня, що розташована позаду костелу Святої Варвари, була закладена на честь Господа, і члени парафії просили про благословення тих, хто жертовністю рук своїх і працею своєю поклали фундамент.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here