Home Історія Цей день в історії 9 грудня

9 грудня

1807
0
SHARE

1897 – У Бердичеві народилася Ада Юхимівна Сонц (1897-1968) – видатна єврейська та російська актриса, заслужений діяч мистецтва УРСР (1945).

sonc_ada_01
Ада Юхимівна Сонц (1897-1968).

Ада Сонц працювала в театрах багатьох міст України: Києві, Чернівцях, Харкові, Дніпропетровську. Виконавче мистецтво Ади Сонц вирізнялось глибиною проникнення в образ, ліризмом, чіткістю психологічного малюнку, розкриттям духовного світу єврейської жінки.

Останні роки життя Ада Сонц проживала у Дніпропетровську, працювала у російському драматичному театрі ім. М. Горького.

Померла Ада Юхимівна Сонц 13 лютого 1968 року у Дніпропетровську, де й була похована.


1993 – З нагоди 125-річчя з дня утворення Всеукраїнського Товариства “Просвіта” бердичівським відділенням цієї організації проведено міську конференцію.

У роботі конференції взяли участь педагоги, старшокласники, студенти, творча інтелігенція Бердичева.


rel_p2015 – В обласному госпіталі ветеранів війни м.Бердичева відкрили храм Cвятого Великомученика і Цілителя Пантелеймона Української Православної Церкви (Київський Патріархат).

Храм освятив Архієпископом Житомирський і Овруцький Владика Ізяслав. Першу службу провели Архієпископ Ізяслав і настоятель храму протоієрей отець Юрій Кирилюк. Храм відкрили за сприяння головного лікаря госпіталю Павла Журбенка на прохання жителів міста.

Протягом року в храмі відзначаються великі релігійні свята, особливі релігійні дати, проводяться акафісти на честь Богоматері “Всецариці”, Великомученика Пантелеймона, святителя Спірідона. Храм постійно поновлюється новими церковними атрибутами, іконами, серед яких ікона Богородиці “Всецариця”, привезена отцем Юрієм з святого Афону. До ікони Святителя Спірідона доданий клаптик облачення святих молей Спірідона, частка ця привезена з острова Кріт.

На сьогодні госпіталь одночасно приймає на лікування дві з половиною сотні пацієнтів: учасників Другої світової війни, бойових дій в Афганістані, на Сході України та учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Багато хто з них під час виконання своїх професійних і громадянських обов’язків зазнав не лише тілесних, а й душевних ран.


2017 – З друку вийшов авторський фотоальбом військовослужбовця прес-служби 26-ї АБр Олега Калашнікова “Гарт “Богів війни” 26 артилерійська бригада”. У виданні на 24 сторінках+обкладинка представлено 131 фотографію.

У фотоальбомі розповідається про невеликий проміжок часу із життєдіяльності бригади — двомісячний період змагань двох батарей — САУ “2С19 “Мста-С” та причіпна 2А36 “Гіацинт-Б”, — по Оперативному Командуванню “Північ”, Сухопутних військ ЗСУ та Збройних Сил України.

Хлопці стали найкращими — у нелегкій боротьбі завоювали почесне звання “Краща батарея Збройних Сил України 2017 року.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here