1917 – Цього дня у Бердичеві утворена Рада робітничих і солдатських депутатів, головою якої став товариш Калмиков.
У місцевій газеті “Южное слово”, що видавалась із 1913 року, читаємо: “На собрании депутатов всех воинских частей местного гарнизона единогласно было решено войти в контакт с Советом рабочих депутатов. Был избран исполнительный комитет и президиум Совета. Послана приветственная телеграмма Петроградскому Совету рабочих и солдатских депутатов“.
Також цього дня з нагоди Лютневої революції у Бердичеві відбулась демонстрація, в якій взяли участь війська місцевого гарнізону.
1919 – У район Бердичева прибули війська під командуванням командира Першої української радянської дивізії Миколи Щорса. Більшовицьке керівництво доручило йому ліквідувати загрозливе становище на фронті, яке виникло в результаті захоплення Бердичева військами Симона Петлюри 7 березня.
Від цього дня розпочались кровопролитні бої за Бердичів, які з перемінним успіхом тривали до початку квітня 1919 року.
1930 – На бердичівському машинобудівному заводі “Прогрес” розбили та переплавили великий кармелітський дзвін, який зняли з кляштору Босих Кармелітів.
Державний історико-культурний заповідник, що розташувався на території колишнього кляштору, сповістили про те, що вага дзвону становила 2583 кг та ще для кількох фрагментів дзвону вагу не встановлено. Тож, вірогідно, фактична вага дзвону була більшою, адже за метал музей мав отримати кошти, які його керівництво планувало витратити на ремонт приміщень заповідника.
2000 – Наказом Міністерства освіти і науки України Бердичівський машинобудівний коледж перейменовано у Бердичівський політехнічний коледж.
Державна атестаційна комісія міністерства в цілому акредитувала коледж за статусом вищого навчального закладу I рівня акредитації.
2013 – У селі Райки Бердичівського району відбулось освячення Свято-Троїцького храму.
Божу службу провів разом із священиками Бердичівського округу архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Йому співслужили благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков та духовенство благочиння: настоятель церкви ікони Божої Матері “Цілителька” протоієрей Роман Бойков, настоятель Свято-Троїцької церкви с. Райок ієрей В’ячеслав Губенко, настоятель Свято-Успенського храму с. Райгородка ієрей Євгеній Воробйов та протодиякон Віталій Кльон.
По закінченні служби Владика вручив високі церковні нагороди та відзнаки Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира: Орден Святителя Миколая Чудотворця – меценату будівництва храму підприємцю Габріелу Мкртчяну та Грамоти за заслуги перед Українською Православною Церквою – учасникам зведення нового храму.
2015 – Під час чергової сесії Бердичівської міської ради дев’ятеро воїнів 26-ої Бердичівської артилерійської бригади отримали з рук міського голови Василя Мазура почесну відзнаку “Честь і слава Бердичева”. Це учасники АТО Віктор Федорович Біленький, Сергій Володимирович Величко, Дмитро Дмитрович Гортовлюк, Володимир Ігорович Ковбасюк, Артем Петрович Мазур, Олександр Петрович Мартинюк, Дмитро Флорійович Морозовський, Іван Вікторович Цуканов та Володимир Васильович Шарко. Воїни АТО стали першими, кому вручили цю відзнаку.
“Честь і слава Бердичева” є відзнакою Бердичівської міської ради і вручається за визначні особисті заслуги у сприянні соціально-економічному і культурному розвитку міста, високі досягнення у професійній діяльності, вагомий внесок у створення матеріальних, культурних і духовних цінностей, плідну громадську і благодійну діяльність.