Home Історія Цей день в історії 8 квітня

8 квітня

1768
0
SHARE

1861 – Бердичів відвідав відомий російський хірург, анатом і вчений-гуманіст Микола Пирогов (1810-1881). Тут він оглянув єврейську лікарню – найкращий медичний заклад Бердичева того часу.

Микола Іванович Пирогов
(1810-1881).

Головний корпус лікарні розмістився в колишньому палаці князів Радзивіллів на Білопільській вулиці. Чудові умови утримання хворих (світлі просторі палати з декором, зручні ліжка, чиста білизна, добре харчування), наявність необхідних медикаментів і уважне ставлення медперсоналу сприяли успішному лікуванню та їх видужанню.

Також після приїзду вченого в Бердичеві відкрили Пироговську денну школу для навчання дітей місцевого населення.

Єврейська лікарня (колишній палац Радзивіллів). Фотографія 1960-х років.

1919 – У Бердичеві, яким за два тижні до цього оволоділи більшовицькі війська, завідуючим підвідділом управління Радянської міліції призначається член ревкому М. Гладких.

Новий керівник підписав наказ №1, яким зобов’язав увесь особовий склад міліції з’явитись для виконання своїх обов’язків на протязі 24 годин із моменту підписання даного наказу. Всі, хто не з’явиться у зазначений термін, будуть виключені зі штату службовців і притягнуті до суду Військово-Революційного трибуналу.

Наказом №2 у цей же день на посаду начальника Бердичівської міської Радянської міліції призначено тов. Совінського, його помічником – тов. Бріна.

Наказом №3 усім постовим міліціонерам, що стоять на в’їздах до Бердичева, наказано суворо слідкувати за тим, щоб продукти вільно доставлялись у місто. Особи, що чинять пересторогу, повинні бути заарештовані та притягнуті до суду.


1924 – У міських школах розпочався Всеукраїнський тиждень допомоги безпритульним дітям, який проходив з 8 по 15 квітня.

У місті були організовані педагогічні курси (голова т. Руткевич), учні всіх шкіл провели збір коштів для безпритульних дітей.


Лонський Віталій Олексійович
(1927-2004).

1987 – Рішенням виконкому міської Ради №172 за активну участь у громадсько-політичному житті міста старшому тренеру з легкої атлетики ДЮСШ обласної ради “Авангард”, Заслуженому тренеру України та СРСР Лонському Віталію Олексійовичу присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”. Віталій Лонський став дев’ятою за ліком особою, яка отримала це почесне звання.

Віталій Лонський за роки своєї тренерської праці виховав цілу плеяду знаменитих стрибунів, серед яких Валерій Скворцов, Рустам Ахметов, Анатолій Мороз та інші. Загалом 18 майстрів спорту, 4 майстри спорту міжнародного класу. Жив і працював у Бердичеві.

З 1984 року у Бердичеві почали щорічно проводитися республіканські змагання з легкоатлетичних стрибків (висота, довжина, потрійний стрибок) на приз заслуженого тренера В.О. Лонського. З 1994 року на честь заслуг тренера в Бердичеві започатковані щорічні міжнародні змагання зі стрибків у висоту на приз В.О. Лонського. Відтоді турнір став міжнародним.


Український вертоліт МИ-8МТ в складі місії ООН в Сьєрра-Леоне.

2002 – У бердичівській вертолітній бригаді, що дислокувалась поряд із селом Радянське (нині Романівка), відбулись урочисті проводи загону українських миротворців до африканської країни Сьєрра-Леоне.

Основними завданнями 20-го окремого вертолітного загону, у складі якого проходили військову службу бердичівські вертолітники, був повітряний супровід переміщення військ ООН, повітряне спостереження, перевезення персоналу місії ООН та інших осіб (у тому числі, евакуація поранених), гуманітарних та інших вантажів.

До загону підбирали льотчиків з високим рівнем підготовки. У першу чергу звертали увагу на стан здоров’я. Кандидати повинні були мати досвід літної підготовки, тому що виконання завдань відбувалось у складних метеоумовах, у нічний час, при високій температурі й вологості повітря, над океаном.


2006 – У спортивному комплексі 26-ї артилерійської бригади, що розташована на Червоній горі, відбулись перші Всеукраїнські юнацькі змагання зі стрибків у висоту пам’яті Заслуженого тренера СРСР та України Віталія Олексійовича Лонського (1927-2004).

Турнір отримав назву “Мамина черешня”. Така назва не випадкова – це назва улюбленої пісні видатного бердичівського тренера. На турнірі змагались юні спортсмени віком від 9 до 17 років включно. Організатором турніру став тренер ДЮСШ ім. В.О. Лонського, син видатного тренера – Ігор Лонський. З цього часу буде проводитись щороку.

Цей день для проведення турніру обрали не випадково – саме 8 квітня 1987 року видатному тренеру було присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”, а народився Віталій Лонський 11 квітня.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here