Home Історія Цей день в історії 8 грудня

8 грудня

2139
0
SHARE

1854 – Щороку цього дня Римо-Католицька Церква відзначає Урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії.

pet_7880
Урочисту Службу Божу проводить Єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Ян Пурвінський, 8 грудня 2014 р.
Фото Петра Петровського.

Догма про Непорочне Зачаття Пресвятої Діви Марії проголошена Папою Пієм ІХ 8 грудня 1854 року в Апостольській конституції “Ineffabilis Deus”. 1857 року на відзначення цієї догми на Іспанській площі в Римі встановили високу гранітну колону, яку увінчує бронзова статуя Пречистої Діви Марії. Але святкувати цю урочистість у західній церкві почали ще з кінця четвертого століття. У 7-8 столітті це свято виникло і в східній церкві, воно відоме під назвою “Зачаття Пресвятої Богородиці святою Анною”.

Цей день також є храмовим святом для парафії з однойменною назвою у Бердичеві, котра діє при Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію. Цього дня у храмі відбувається Урочиста Літургія.

Урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії священики вважать малим, або домашнім святом, яке відзначається у сімейному колі парафіян, на відміну від липневого, чергової річниці коронації ікони Матері Божої Бердичівської, коли багато уваги приділяється паломникам.


1955 – Після восьми років будівництва у Бердичеві урочисто відкрито приміщення нового залізничного вокзалу.

vokzal
Залізничний вокзал, фото кінця 1950-х років.

Нова будівля вокзалу містить просторий зал очікування, каси, ресторан – всього у будинку налічується 54 кімнати.

За основу будівництва нового вокзалу взяли готовий архітектурний проект, згідно якого за декілька років до цього збудували залізничний вокзал в українському Конотопі та в місті Йошкар-Ола (нині столиця Республіки Марій Ел, Російська Федерація).

Будівля попереднього залізничного вокзалу, яку спорудили у 1874 році, повністю знищена ворожою авіацією під час авіаційного нальоту 21 березня 1944 року. З того часу служби вокзалу – каса, зал очікування та інше – розташовувались у вцілілих після нальоту будівлях.

vokzal_01
Зал очікування залізничного вокзалу, фотографія 60-70-х років XX ст.

1991 – У храмове свято Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії відбулося посвячення верхнього та нижнього приміщень храму Босих Кармелітів, які за декілька днів до цього передали місцевій релігійній громаді.

Цього недільного дня о 13:00 годині Святу Месу очолив єпископ Ян Пурвінський. Як пригадують учасники заходу, був сильний мороз до -17 градусів, тому в ампулках замерзли вино і вода, а крізь вибиті вікна йшов сніг і залітали голуби… На закінчення відбулася євхаристійна процесія в середині верхнього храму, дівчата сипали квіти.

Це перша Свята Служба з проповіддю у нижньому храмі після 65 років вимушеної перерви.

В подальші роки завдяки кропіткій праці монахів та їх помічників святиня санктуарію набула прекрасного вигляду, який має нині. Заново освячена у 2012 році, вона було оголошена Всеукраїнським Санктуарієм Матері Божої Святого Скапулярію.


2012 – У суботній вечір на площі перед кінотеатром імені Фрунзе вперше відбулось урочисте запалення свічок на великому ханукіоті (світильнику), який встановили тут напередодні.

2012_12_08_01
Рабин Аківа Нємой та міський голова Василь Мазур запалюють свічку на ханукіоті.

Велику, більше семи метрів у висоту, Мінору подарувала євреям міста Бердичева маріупольська єврейська громада. Так єврейська громада міста та прихильники єврейського віровчення відзначили Хануку (освячення) — єврейське свято чуда, свято перемоги у війні між святістю і нечистотою.

Біля 19-ї години рабин Бердичева Аківа Нємой та міський голова Василь Мазур перед присутніми виголосили короткі промови та приступили до запалення свічок. Свято запалення першої свічки завершилось феєрверком та веселими танцями присутньої на заході молоді.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here