1765 – У цей день щорічно в Бердичеві розпочинався Йорданський ярмарок, що тривав три тижні і мав велике значення для економіки регіону.
1942 – У бердичівській газеті “Нова доба”, що виходила в часи окупації міста німецькими загарбниками, надруковано оголошення про те, що на базі колишнього машинобудівного технікуму відкривається реміснича школа на чолі з інженером Черновим для підготовки токарів, слюсарів, столярів, модельників, електромонтерів.
Приймалися до школи юнаки віком 15-19 років, які мали 7 класів освіти. Планувалося створити 10 фахових груп. Теоретичні заняття (2 години на день) мали проходити у приміщенні колишньої трудової школи №1 (вул. Білопільська, 30), а далі 6 годин – це практична робота на машинобудівному заводі “Прогрес”.
Та бажаючих вчитись виявилося порівняно небагато – наприкінці лютого 1942 року до школи набрали 100 учнів.
1944 – За три дні з часу звільнення Бердичева від німецьких загарбників відновили свою діяльність міська лікарня та контора зв’язку. Останню у зв’язку з руйнуванням будинку, в якому вона знаходилась до війни, розмістили в будинку колишнього Червоного Хреста по вулиці Свердлова (нині вулиця Вінницька, будинок збудований на місці зимового цирку, що згорів у січні 1883 року).
2010 – У Бердичеві помер Іван Якович Степовий (1923-2010) – учасник німецько-радянської війни, уродженець села Тернівка Джулинського (нині Бершадського) району Вінницької області.
З початком німецько-радянської війни Іван Степовий воював на Калінінському фронті, де отримав важке поранення. Згодом продовжив військову службу, Перемогу зустрів у Німеччині.
З 1960 року Іван Степовий проживав у Бердичеві, з 1973 року працював у Бердичівському міському виконавчому комітеті на посаді інспектора з організації добровільних народних дружин.
Іван Степовий брав активну участь у роботі ветеранської організації Бердичева, входив до складу президії міської ради ветеранів. 26 жовтня 1999 року за участь у житті міста, велику військово-патріотичну роботу, розвиток зв’язків з різними органами самоорганізації населення, зокрема організація роботи народних дружин з 1975 по 1989 роки, та з нагоди 55-ї річниці визволення України від фашистських загарбників Степовому Івану Яковичу присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.
Похований Іван Якович Степовий у Бердичеві на загальноміському кладовищі по вулиці Войкова (нині вулиця Бистрицька), у секторі почесних поховань.