Home Історія Цей день в історії 8 лютого

8 лютого

1473
0
SHARE

1923 – Газета “Вестник Киевского губисполкома”, що розповсюджувалась у Бердичеві в 20-х роках, надрукувала обов’язкову постанову №48 за підписом Голови губвиконкому Яна Гамарника. У постанові зазначалося: Ввиду того, что в последнее время большинство лиц, как взрослые, так и дети, устраивают по улицам города катание на коньках, на салаках, отчего происходят несчастные случаи, особенно на проезжей части… запрещается: Катание на салазках, коньках, лыжах, как на тротуарах, так и на мостовых. Виновные в нарушении сего постановления подлежат ответственности в административном порядке в следующих размерах: штраф до 300 рублей золотом, принудительные работы или арест до 3-х месяцев”.


1926 – На Бердичівських цукроварнях зафіксовано існування гуртка радіоаматорів. Цього ж року гуртківці домоглися від керівництва цукроварень виділення їм для потреб радіофікації грошових коштів у розмірі 500 крб.


Учні школи №8, 1944 р.

1944 – Цього дня відновила свою роботу міська неповна середня школа №8. Вона прийняла на навчання 126 учнів, яких розмістили в класних кімнатах.

На цей час приміщення школи не мало освітлення та опалення, чорнило замерзало, а вікна були затулені ганчір’ям. Фасад школи був напівзруйнований вибухом бомби, що впала неподалік.

Наступного 1944-1945 навчального року у школі функціонувало 15 класів, у яких навчалося 568 учнів.


Віктор Іванович Пастух
(1957-1996).

1957 – У Бердичеві в родині лікарів народився Віктор Іванович Пастух (1957-1996) – лікар-хірург, кандидат медичних наук, заслужений майстер спорту України з альпінізму.

Віктор Іванович зростав як спортсмен у ДЮСШ у Віталія Олексійовича Лонського – заслуженого тренера СРСР та України. Також займався у міському спортивно-туристичному клубі “Ентузіаст”. У 1979 році закінчив Харківський медичний інститут, отримав фах хірурга-ортопеда.

Віктор Пастух став одним з ініціаторів програми “Прапор України на найвищих вершинах світу”. На виконання цієї програми альпіністи України підкорювали вершини найвищих гір світу.

У 1996 році експедиція українських альпіністів, до складу якої входив і Віктор Пастух, брала участь у підкоренні вершин Шиша-Пангму і Чоо-Ю, які розташовані в одному регіоні Гімалаїв. 5 жовтня під час сходження на вершину Шиша-Пангму Віктор Пастух загинув разом зі своїм товаришем Геннадій Василенко. Указом Президента України від 13 травня 1997 року Віктора Пастуха нагороджено орденом “За мужність” (посмертно).


2011 – У рамках всеукраїнського туру до Бердичева приїхав російський гуморист Юхим Шифрін (рос. Ефим Залманович Шифрин).

Артист виступив у міському Палаці культури ім. О.А. Шабельника. Концерт тривав більш як дві години, на протязі яких прозвучали як відомі сатиричні мініатюри гумориста, так і нові. Наприкінці концерту на сцену вийшов міський голова Василь Мазур, який від імені бердичівлян подякував гумористу за гарно проведений вечір та вручив бердичівські сувеніри.

Перед початком концерту московський гість завітав до бердичівської радіостанції Лайв ФМ, де провів близько години у прямому ефірі, відповідаючи на запитання ведучих радіостанції та пересічних бердичівлян.

Юхим Шифрін у студії радіостанції Лайф ФМ.
Фото Петра Петровського.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here