1920 – До Бердичева прибув агітаційний поїзд на чолі з головою Всеукраїнського Центрального виконавчого комітету Григорієм Івановичем Петровським.

Григорій Петровський виступив із доповіддю про поточний момент на Надзвичайному з’їзді Рад Бердичівського повіту, який проходив у цей час у Бердичеві. Також він наступного дня зустрівся з робітниками націоналізованих владою машинобудівного заводу “Прогрес” та шкірзаводу Карла Шленкера.
З нагоди перебування в Бердичеві Г.І. Петровського майже через півстоліття – 6 листопада 1967 року – міською владою та партійними органами на стіні адмінбудівлі шкірзаводу ім. Ілліча встановили та в урочистій обстановці відкрили меморіальну дошку (нині не існує). А одна з вулиць поряд зі шкірзаводом отримала свою назву від імені партійного функціонера (у 2016 році отримала нову назву – вулиця Шкіряників).
З’явилась аналогічна меморіальна дошка і на стіні прохідної машинобудівного заводу “Прогрес” (нині також не існує).
2002 – У Бердичеві помер Іван Омелянович Шмонін (1916-2002) – ветеран праці, учасник Другої світової війни.

(1916-2002).
Іван Шмонін народився 03 липня 1916 року в Пензенській області (Росія) в селянській родині. У січні 1944 року у складі своєї військової частини брав участь у звільненні Бердичева від німецьких загарбників, по завершенні війни переїхав до Бердичева на постійне місце проживання, тривалий час працював на залізниці.
За активну участь у громадсько-політичному житті та вихованні молоді рішенням виконавчого комітету бердичівської міської ради від 20 квітня 1998 року №184 визволителю міста Бердичева від німецько-фашистських загарбників Івану Омеляновичу Шмоніну присвоїли звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.
Похований Іван Шмонін на загальноміському кладовищі по вулиці Войкова (нині вулиця Бистрицька) у секторі почесних поховань.
2008 – У Житомирі відбулись урочисті заходи, присвячені 90-річчю незалежності республіки Польща та 20-річчю організації Спілки поляків України. Організатором заходів стала Житомирська Обласна Спілка поляків України під почесним патронатом Генерального Консульства Республіки.

На урочистому засіданні Генеральний Консул Республіки Польща у Луцьку Томаш Янік вручив нагороди громадським діячам Житомирщини. Зокрема, відзнаку “Заслужений діяч польської культури” отримала педагог бердичівської ЗОШ №3 Лариса Вермінська, яка на цей час є головою Бердичівського відділення Спілки поляків України, редагує польськомовну газету «Mozaika Berdyczowska».
2024 – Цього дня в Бердичеві демонтували пам’ятний знак – обеліск перемоги радянського народу над фашистською Німеччиною. Ці роботи провели в рамках виконання вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», прийнятого Верховною Радою України у 2023 році.

Фото “РІО-Бердичів”.
Обеліск знаходився на вулиці Європейській, 56, встановили його у 1965 році на виконання рішення виконавчого комітету Бердичівської міської ради депутатів трудящих №168 від 24 квітня 1965 р. в ознаменування двадцятиріччя Перемоги радянського народу над фашистською Німеччиною і з метою відтворення слави радянському народу-переможцю і слави частинам і з’єднанням Радянської Армії, які носять найменування «Бердичівських». За час свого існування пам’ятний знак змінив декілька місць розташування – спочатку його встановили на початку бульвару по вулиці Карла Лібкнехта, 18/2 (нині вулиця Європейська), згодом перенесли на перехрестя вулиць Марини Раскової та Леніна (нині відповідно вулиці Святослава Хороброго та Житомирська), а в 2001 році обеліск повернувся на вулицю Карла Лібкнехта, його встановили на початку бульвару навпроти обласного госпіталю інвалідів війни.
Демонтаж провели працівники МКП «Бердичівкомунсервіс», елементи пам’ятного знаку перевезли на територію цього підприємства (вул. Чуднівська, 156), де він перебуватиме на зберіганні.