Home Історія Цей день в історії 8 листопада

8 листопада

1402
0
SHARE

1920 – До Бердичева прибув агітаційний поїзд на чолі з головою Всеукраїнського Центрального виконавчого комітету Григорієм Івановичем Петровським.

pam_kalilin_01
Меморіальна дошка на стіні адміністративної будівлі шкіроб’єднання ім. Ілліча (нині не існує).

Григорій Петровський виступив із доповіддю про поточний момент на Надзвичайному з’їзді Рад Бердичівського повіту, який проходить у цей час у Бердичеві. Також він наступного дня зустрівся з робітниками націоналізованих владою машинобудівного заводу “Прогрес” та шкірзаводу Карла Шленкера.

З нагоди перебування у Бердичеві Г.І. Петровського майже через півстоліття – 6 листопада 1967 року – міською владою та партійними органами на стіні адмінбудівлі шкірзаводу ім. Ілліча встановили та в урочистій обстановці відкрили меморіальну дошку (нині не існує). А одна з вулиць поряд зі шкірзаводом отримала свою назву від імені партійного функціонера (у 2016 році отримала нову назву – вулиця Шкіряників).

З’явилась аналогічна меморіальна дошка і на стіні прохідної машинобудівного заводу “Прогрес” (нині також не існує).


2002 – У Бердичеві помер Іван Омелянович Шмонін (1916-2002) – ветеран праці, учасник Другої світової війни.

shmonin_01
Іван Омелянович Шмонін
(1916-2002).

Іван Шмонін народився 3 липня 1916 року в Пензенській області (Росія) в селянській родині. У січні 1944 року у складі своєї військової частини брав участь у звільненні Бердичева від німецьких загарбників, по завершенні війни переїхав до Бердичева на постійне місце проживання, тривалий час працював на залізниці.

За активну участь у громадсько-політичному житті та вихованні молоді рішенням виконавчого комітету бердичівської міської ради від 20 квітня 1998 року №184 визволителю міста Бердичева від німецько-фашистських загарбників Івану Омеляновичу Шмоніну присвоїли звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

Похований Іван Шмонін на загальноміському кладовищі по вулиці Войкова (нині вулиця Бистрицька) у секторі почесних поховань.


2008 – У Житомирі відбулись урочисті заходи, присвячені 90-річчю незалежності республіки Польща та 20-річчю організації Спілки поляків України. Організатором заходів стала Житомирська Обласна Спілка поляків України під почесним патронатом Генерального Консульства Республіки.

На урочистому засіданні Генеральний Консул Республіки Польща у Луцьку Томаш Янік вручив нагороди громадським діячам Житомирщини. Зокрема, відзнаку “Заслужений діяч польської культури” отримала педагог бердичівської ЗОШ №3 Лариса Вермінська, яка на цей час є головою Бердичівського відділення Спілки поляків України.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here