Home Історія Цей день в історії 8 вересня

8 вересня

321
0
SHARE

1919 – У вересні в Бердичеві, яким на цей час володіли підрозділи Першого корпусу Української Галицької армії, прихильниками більшовиків засновано підпільну комсомольську організацію, до складу якої серед інших входили Х. Кац, Ш. Горенштейн, І. Гузман, І. Лєзман. Ця організація виконувала розпорядження повітового комітету партії більшовиків: організовувала вечори молоді, на яких велась більшовицька пропаганда; розповсюджувала більшовицьку літературу серед населення і військ; агітувала проти місцевих меншовиків, бундівців, сіоністів. Пізніше члени організації увійшли до складу більшовицьких загонів особливого призначення (рос. ЧОН – части особого назначения).


1995 – У Бердичеві відбувся другий Міжнародний турнір стрибунів у висоту на призи заслуженого тренера СРСР та України Віталія Лонського. До Бердичева прибули спортсмени з Росії, Білорусі, Ізраїлю, Польщі та багатьох областей України. Змагання пройшли на Радянській (нині Соборній) площі біля Вічного вогню. Учасників та гостей турніру вітали голова Бердичівської міськради народних депутатів і міськвиконкому Олексій Хилюк, президент Федерації легкої атлетики України Юрій Тумасов, видатний стрибун у висоту, майстер спорту міжнародного класу та заслужений тренер СРСР Володимир Кіба.

Турнір серед жінок з результатом 190 см виграла Тетяна Храмова (Білорусь), серед чоловіків – Костянтин Матусевич (Ізраїль), який подолав планку на висоті 228 см. Переможці отримали картини-чеканки, виготовлені Віталієм Олексійовичем Лонським, та розділили призовий фонд турніру, розмір якого становив 2000 доларів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here