Home Історія Цей день в історії 8 березня

8 березня

1856
1
SHARE

1923 – З цього дня бердичівський міський театр перейшов у господарське використання Держкіно, оскільки орендатор театру Ганна Савеліївна Шеренціс (дружина колишнього власника театру Давида Шеренціса) відмовилась виконувати пункти договору про проведення нею ремонту приміщення театру.

Тимчасово у приміщенні театру демонструвались кінофільми, прибуток від прокату яких планувалось використати для капітального ремонту міського театру. Владою передбачено закінчити ремонт і розпочати роботу театру з 15 квітня 1923 року.


Приміщення по вулиці Данилівській, колишній пологовий будинок, 2011 р.

1926 – У будинку по вулиці Фрунзе, 8 (нині вулиця Данилівська) відкрили відокремлене пологове відділення (“Дім малюка”). На цей час головним лікарем лікарні, до якої відносився пологовий будинок, був Ліберберг. Розраховане пологове відділення на 15 ліжок. У приміщенні була вологість, що стало результатом недостатнього опалення пологової палати (всього 8 фунтів вугілля на одну піч, хоча норма на той час становила 18-20 щоденно). Згодом у будинок провели водопровід.

Пологовий будинок діяв до початку німецько-радянської війни 1941 року, і відновив він свою діяльність після звільнення міста від окупантів.

Пологове відділення у цьому будинку діяло до 1967 року. Цього року відділення перенесли у приміщення колишнього машинобудівного технікуму по вулиці Леніна, 44 (нині Житомирська, 44).


План Бердичівського Державного історико-культурного Заповідника колишнього кляштора-фортеці “Босих кармелітів” (за Мовчанівським Т.М.), 1931 р.

1928 – Постановою Ради Народних Комісарів України “маючи на увазі історично-культурне значення колишнього кляштора “босих кармелітів” у м. Бердичеві територію колишнього монастиря Босих Кармелітів, обмежену його мурами, загальною площею три з половиною квадратових кілометра (3,5 гектари), оголошено державним історико-культурним Заповідником. Заповідник із усіма, що є на його території, будівлями і з усім його майном, що має історико-культурне або мистецьке значення, передано у відання Народного комісаріату освіти УСРР.

До складу Заповідника увійшли “а) верхній костьол з його прибудовами; б) дольний костьол із склепами; в) п‘ять житлових будинків кляштора; г) система зовнішніх та підземних фортеційних споруд; д) торгівельний ряд по Кармелітанський вулиці, що його побудовано на палісаді та прибудовано до зовнішнього фортеційного муру; е) тріюмфальна, в пам‘ять коронації образу (1754 р.) капличка по Садовій вулиці; ж) старовинний цвинтар з каплицею, місце поховань ксьондзів-кармелітів, по Житомирській вул.; з) старовинне кладовище кармелітське по Бистрицькій вул.; и) музей та бібліотека “старого кляштора”.

На цей час на терені та в будівлях колишнього кляштору зосереджено науково-музейні та антирелігійні заклади. Серед численних їх експонатів – рідкісні видання XVII-XVIII ст., твори Оноре де Бальзака, Дені Дідро, а також понад 570 унікальних щодо художнього виконання килимів.


План майбутнього храму.

2008 – У Бердичеві в приміщенні Свято-Георгіївського храму по вулиці Газопровідній православне духовенство на чолі з з високопреосвященнійшим архієпископом Житомирським та Новоград-Волинським Гурієм відправили Божественну Літургію. Після богослужіння віряни здійснили хресний хід до земельної ділянки по вулиці Білопільській, 22-А, де має з’явитися нова православна церква. Владика Гурій провів освячення хреста та землі на місці будівництва Свято-Георгіївського храму, духовенство здійснило закладення першого каменю нового храму на честь святого Георгія.

Того ж 2008 року навколо виділеної земельної ділянки було зведено огорожу, але будівництво храму на цьому зупинилось. Лише у 2012 році розпочали земельні роботи – риття котловану, але будівництво знову зупинилось з-за відсутності необхідних коштів.

Закладення наріжного каменю нового храму, 8 березня2008 р.

1 COMMENT

  1. Анатолію Петровичу! Вітаю Ваших жінок (і вдома, і на роботі) з жіночим святом!
    Зверніть увагу на “1928-загальною площею три з половиною квадратових кілометра (3,5 гектари)”. 3,5 кв. км = 350 га. Мабуть вірно, 3,5 га.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here