Home Історія Цей день в історії 7 вересня

7 вересня

1613
0
SHARE

1908 – Цього дня Будівельний комітет зі спорудження православної Миколаївської церкви доручив прийняти нову щойно збудовану церкву та все її майно “духовному відомству” в особі священика Пантелеймона Мелешко і церковному старості Іванову. До освячення церкви кіот з образом святителя Миколая вирішено було встановити біля воріт церковної огорожі з чашкою для збору пожертв.


Меморіальна дошка, присвячена перебуванню в будівлі театру видатних радянських партійних діячів та воєначальників (не існує), 2006 р.

1921 – До Бердичева прибули член Революційної військової ради Київського військового округу Володимир Петрович Затонський та уповноважений Реввійськради на Україні і командувач збройними силами України і Криму Михайло Васильович Фрунзе. Останній виступив у міському театрі з доповіддю про поточний момент на об’єднаному урочистому засіданні міської ради депутатів за участі правлінь профспілок, завкомів, Бердичівської організації КП(б) та гарнізону.

У 1967 році на фасаді будинку театру з нагоди перебування тут відомих партійних радянських діячів встановили відповідну меморіальну дошку. Вона містила напис: “Тут у листопаді 1917 року проводив свою роботу Перший Надзвичайний з’їзд представників Південно-Західного фронту. Виступали перед трудящими міста С.М. Будьонний (1920 р.), М.В. Фрунзе (1921 p.), Г.І. Котовський (1925 р.), В.В. Маяковський (1928 р.)”.

У 2015 році на виконання вимог пакету законів України про декомунізацію цю дошку демонтували.


1923 – Цього дня міська газета “Голос труда” отримала нову назву – “Голос праці”.

1923_golos_praci
Номер газети “Голос праці” за 29 грудня 1923 р.

Редакція газети займала будівлю по вулиці Лібкнехта, 19, контора ж знаходилася за адресою вул. Карла Лібкнехта, 25 (нині вулиця Європейська). Ціна передплати на газету становила 25 руб. на рік. Ця газета, як щоденний орган Бердичівського Окрвиконкому радянських робітничо-селянських червоноармійських депутатів і окркому КП(б)У, у жовтні-грудні 1923 року видається як двомовна: перша сторінка відведена для друкування українською мовою, а друга – російською. Проте вже в №233 від 7 жовтня 1923 р. вміщено статтю “До реорганізації нашої газети”, де вказано, що вона “…прибиратиме обличчя селянської газети”, бо друкування “на рідній селянинові мові зручніше за виїмом – деяких відділів (хроніка, робітниче і професійне життя міста)”.

Нині ця газета відома бердичівлянам як “Земля Бердичівська” (у 1925-1992 рр. – “Радянський шлях”).


1945 – У Берліні біля Бранденбурзьких воріт відбувся Парад Перемоги, приурочений до закінчення Другої світової війни на Тихому океані. Участь у параді взяли війська Радянського Союзу, Сполученого Королівства, Сполучених Штатів та Французької Республіки. Приймав парад маршал Радянського Союзу Георгій Жуков, а командував парадом англійський генерал-майор Еріх Нейрс.

Серед радянських воїнів, що пройшли парадним маршем, був і уродженець Бердичева рядовий Анатолій Петрович Лукін. Після демобілізації Анатолій Лукін повернувся до рідного міста та майже 30 років працював на машинобудівному заводі “Комсомолець”.


1959 – Виконавчий комітет Житомирської обласної Ради депутатів трудящих прийняв рішення №811, яким ліквідував Бердичівський пересувний український драматичний театр, що знаходився у будинку по вулиці Карла Лібкнехта, 21 (нині вулиця Європейська). А рішенням виконавчого комітету Бердичівської міської Ради депутатів трудящих №380 від 17 вересня цього ж року у приміщенні і на базі ліквідованого театру відкрили міський Будинок культури (з 1996 по 2013 рік у будівлі знаходився районний Будинок культури).


2000 – У Бердичеві вийшов перший номер ділового тижневика під назвою “РІО-Бердичів”. Головним редактором тижневика став Олександр Доманський.

На сторінках нової газети друкуються новини з життя міста та району, реклама, інформація, оголошення (власне, від цих слів і походить назва газети), телепрограма.


2003 – У Бердичеві на Жовтневій площі (нині площа Центральна) відбувся X Міжнародний турнір зі стрибків у висоту на призи заслуженого тренера СРСР та України Віталія Олексійовича Лонського.

2003_09_07_01Переможцями турніру стали москвичка Тетяна Григор’єва з результатом 188 см та вже чотириразовий переможець турніру вінничанин Андрій Соколовський із результатом 225 см. Перспективна спортсменка-бердичівлянка Наталія Гапчук, дочка відомого у місті підприємця та учня спортивної школи Віталія Лонського – Миколи Гапчука, на цьому турнірі подолала висоту 165 см.


2012 – У Бердичеві відбувся 19-й Міжнародний турнір зі стрибків у висоту “IX Меморіал заслуженого тренера СРСР та України В.О. Лонського”, в якому взяли участь шістнадцять спортсмени з України, Росії та Білорусі. Під час змагань мірялися силами чемпіони та учасники Олімпійських ігор, чемпіони світу та Європи.

1347342327_p1010059
На п’єдесталі – переможниці змагань серед жінок Наталія Гапчук та Вікторія Добринська. 7 вересня 2012 р.

Справжньою зіркою турніру стала наша бердичівлянка Наталія Гапчук, якій вдалось встановити свій особистий рекорд і стрибнути на висоту в 1 м 93 см. Усі свої вдалі стрибки на турнірі наша спортсменка присвятила головній своїй вболівальниці – донечці Настеньці, якій у серпні виповнився лише рік. Такий же результат показала і спортсменка з Вінниці Вікторія Добринська. Обидві і стали переможцями турніру серед жінок.

Серйозна боротьба розгорілась і серед чоловічої частини турніру. Претендентів на перемогу було 11. Серед них – двоє бердичівлян: Олексій Рустаєв та Юрій Крімаренко. Але, на жаль, бердичівським спортсменам не вдалося увійти до трійки кращих. Кращим став Олександр Нартов (Харків) з результатом 231 см.


2012 – Рішенням Бердичівської міської ради №443 від 07.09.2012 р., розглянувши пропозицію міського голови, клопотання трудового колективу дитячо-юнацької спортивної школи м. Бердичева за багаторічну сумлінну працю в галузі фізичної культури і спорту, високий професіоналізм, пропаганду здорового способу життя серед молоді міста колишньому тренеру-викладачу відділення футболу дитячо-юнацької спортивної школи м. Бердичева Леоніду Степановичу Копитку присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

kopytko_01Леонід Копитко з 1969 року більш як чотири десятиліття працював тренером дитячо-юнацької спортивної школи міста Бердичева. За роки тренерської роботи Леонід Степанович виховав цілу плеяду відомих спортсменів-футболістів, серед яких 5 майстрів спорту СРСР та України, 8 тренерів з футболу, один гравець збірної України з футзалу, 30 гравців команд майстрів I та II ліги СРСР та України.

З 2000 року в літній період в Бердичеві проводиться всеукраїнський футбольний турнір серед юнаків на призи тренера-викладача Леоніда Копитка.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here