Home Історія Цей день в історії 7 червня

7 червня

1308
0
SHARE

1946 – Указом Президії ВР УРСР “Про збереження історичних найменувань та уточнення і впорядкування існуючих назв сільрад і населених пунктів Житомирської області” перейменовано та уточнено назви 136-ти населених пунктів. Серед цих пунктів є й села Бердичівського району. Так,  відповідності до указу населений пункт Мало-Татарнівка перейменовано на хутір Березівка, село Мала Татарнівка – на Малосілка, Мала Радзивилівка перейменована на Підгородне, а село Чехи – на село Дубівка.

Малосілка отримала назву від порівняно незначної кількості жителів цього села. Підгородне дійсно знаходиться поряд із містом, під городом. Щодо Дубівки, вважається, що ця назва надана в пам’ять про загиблого радянського офіцера. Попередня назва села походила від того, що в часи царської Росії тут поселились колоністи з Чехії, яка входила до складу Австро-Угорської імперії.

Джерело: Відомості Верховної Ради УРСР, 1947, № 7-8, с. 33-40. Видання: Київ: 1946.


1965 – На розі вулиць Училищної (сучасна Джозефа Конрада) та Карла Лібкнехта (сучасна Європейська) силами учнів середньої школи №2 створено парк: учні висадили садові та декоративні дерева. Згодом на цьому місці з’явився і фонтан (пам’ятний бердичівлянам за своїми декоративними водогонами у вигляді жабок).

Сьогодні парк практично зник, тут залишилось лише декілька яблунь, що ростуть перед фасадом будинку №16/7. На місці фонтану знаходиться пам’ятний знак до 2000-ліття Різдва Христового.


1996 – Рішенням Бердичівського міського виконавчого комітету №259 приміщення міського Будинку культури, що розташоване по вулиці Карла Лібкнехта, 21, передано у користування Бердичівської районної ради. Районна рада на базі будівлі організувала власний районний Будинок культури.


Колектив духового оркестру машинобудівного заводу “Прогрес”.

2009 – У парку культури та відпочинку ім. Т. Шевченка відновлено давню традицію виступів духових оркестрів у вихідні дні. Вперше підіймати настрій жителям та гостям міста, що відпочивали у парку, зголосився духовий оркестр машинобудівного заводу “Прогрес”, який у подальшому щонеділі з 17-ї по 19-ту годину виступав на літньому майданчику.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here