Home Історія Цей день в історії 7 серпня

7 серпня

1619
0
SHARE

1941 – Німецькими окупаційними військами розпочато масове виселення євреїв із будинків та квартир, де вони проживали, до гетто, яке окупанти організували в районі Яток (територія міського ринку та прилеглі до нього вулиці). Сталося це на другий день після того, як у місті для участі у нараді в штабі групи армій “Південь” побував керівник Німеччини Адольф Гітлер.


gorkiy
Пам’ятник Йосипу Сталіну і Максиму Горькому, 1950-і роки.

2003 – У зв’язку з численними ушкодженнями та недоцільністю подальшої реставрації в Бердичеві демонтовано скульптуру російського письменника Максима Горького. Скульптура знаходилась перед входом до адміністративного будинку Управління магістральними газопроводами по вулиці Газопровідній, 100.

Цікаво, що у рік її встановлення скульптура мала дещо інший вигляд – це була композиція, де поряд зі скульптурним образом Максима Горького знаходився й образ Йосипа Сталіна, керівника Радянської держави. Але скульптуру Йосипа Сталіна видалили з композиції на початку 60-х років після розвінчання культу особи.


svit_opovidan2012 – На початку серпня у житомирському видавництві ПП “Рута” з’явилась на світ збірка оповідань бердичівського фотожурналіста Віктора Коржука під назвою “Восьмое чудо света”. Тираж збірки становив 500 екземплярів, ініціаторами її видання стали редактор міськрайонної газети “Земля Бердичівська” Володимир Кравченко та місцевий краєзнавець Анатолій Горобчук.

Це вже друге перевидання оповідань відомого бердичівського фотожурналіста, але нова збірка відрізняється від попередниці не лише оформленням – твердою палітуркою. Збірка доповнена трьома оповіданнями з військового циклу автора та кольоровими фотографіями дореволюційного та сучасного Бердичева.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here