1908 – Цього дня Будівельний комітет зі спорудження в Бердичеві православної Миколаївської церкви доручив прийняти нову щойно збудовану церкву та все її майно “духовному відомству” в особі священика Пантелеймона Мелешко і церковного старости Іванова.
До освячення церкви кіот з образом святителя Миколая вирішили встановити біля воріт церковної огорожі з чашкою для збору пожертв.
1921 – До Бердичева прибули член Революційної військової ради Київського військового округу Володимир Петрович Затонський та уповноважений Реввійськради на Україні і командувач збройними силами України і Криму Михайло Васильович Фрунзе. Останній виступив у міському театрі, що знаходиться по вулиці Карла Лібкнехта, з доповіддю про поточний момент на об’єднаному урочистому засіданні міської ради депутатів за участі правлінь профспілок, завкомів, Бердичівської організації КП(б) та гарнізону.
У 1967 році на фасаді будинку театру з нагоди перебування тут відомих партійних радянських діячів встановили відповідну меморіальну дошку. Вона містила напис: “Тут у листопаді 1917 року проводив свою роботу Перший Надзвичайний з’їзд представників Південно-Західного фронту. Виступали перед трудящими міста С.М. Будьонний (1920 р.), М.В. Фрунзе (1921 p.), Г.І. Котовський (1925 р.), В.В. Маяковський (1928 р.)”.
У 2015 році на виконання вимог пакету законів України про декомунізацію цю дошку демонтували.
1923 – Цього дня міська газета “Голос труда” отримала нову назву – “Голос праці”.
Редакція газети займала будівлю по вулиці Карла Лібкнехта, 19, контора ж знаходилася за адресою вул. Карла Лібкнехта, 25 (нині вулиця Європейська). Ціна передплати на газету становила 25 руб. на рік. Ця газета, як щоденний орган Бердичівського Окрвиконкому радянських робітничо-селянських червоноармійських депутатів і окркому КП(б)У, у жовтні-грудні 1923 року видається як двомовна: перша сторінка відведена для друкування українською мовою, а друга – російською. Проте вже в №233 від 7 жовтня 1923 р. вміщено статтю “До реорганізації нашої газети”, де вказано, що вона “…прибиратиме обличчя селянської газети”, бо друкування “на рідній селянинові мові зручніше за виїмом – деяких відділів (хроніка, робітниче і професійне життя міста)”.
Нині ця газета відома бердичівлянам як “Земля Бердичівська” (у 1925-1992 рр. – “Радянський шлях”).
1945 – У Берліні біля Бранденбурзьких воріт відбувся Парад Перемоги, присвячений закінченню Другої світової війни на Тихому океані. Участь у параді взяли війська Радянського Союзу, Сполученого Королівства, Сполучених Штатів та Французької Республіки. Приймав парад маршал Радянського Союзу Георгій Жуков, а командував парадом англійський генерал-майор Еріх Нейрс.
Серед радянських воїнів, що пройшли парадним маршем (а це зведений полк 248 стрілецької дивізії, яка штурмувала Берлін), був і уродженець Бердичева рядовий Анатолій Петрович Лукін. Після демобілізації Анатолій Лукін повернувся до рідного міста та майже 30 років працював на верстатобудівному заводі “Комсомолець”.
1959 – Виконавчий комітет Житомирської обласної Ради депутатів трудящих прийняв рішення №811, яким ліквідував Бердичівський пересувний український драматичний театр, що знаходився у будинку по вулиці Карла Лібкнехта, 21 (нині вулиця Європейська). А рішенням виконавчого комітету Бердичівської міської Ради депутатів трудящих №380 від 17 вересня цього ж року у приміщенні і на базі ліквідованого театру відкрили міський Будинок культури (з 1996 по 2013 рік у будівлі знаходився районний Будинок культури).
2000 – У Бердичеві вийшов перший номер ділового тижневика під назвою “РІО-Бердичів”. Головним редактором тижневика став Олександр Доманський.
На сторінках нової газети друкуються новини з життя міста та району, реклама, інформація, оголошення (власне, від цих слів і походить назва газети), телепрограма.
2003 – У Бердичеві на Жовтневій площі (нині площа Центральна) відбувся X Міжнародний турнір зі стрибків у висоту на призи заслуженого тренера СРСР та України Віталія Олексійовича Лонського.
Переможцями турніру стали москвичка Тетяна Григор’єва з результатом 188 см та вже чотириразовий переможець турніру вінничанин Андрій Соколовський із результатом 225 см. Перспективна спортсменка-бердичівлянка Наталія Гапчук, дочка відомого у місті підприємця та учня спортивної школи Віталія Лонського – Миколи Гапчука, на цьому турнірі подолала висоту 165 см.
2012 – У Бердичеві відбувся 19-й Міжнародний турнір зі стрибків у висоту “IX Меморіал заслуженого тренера СРСР та України В.О. Лонського”, в якому взяли участь шістнадцять спортсмени з України, Росії та Білорусі. Під час змагань мірялися силами чемпіони та учасники Олімпійських ігор, чемпіони світу та Європи.
Справжньою зіркою турніру стала наша бердичівлянка Наталія Гапчук, якій вдалось встановити свій особистий рекорд і стрибнути на висоту в 1 м 93 см. Усі свої вдалі стрибки на турнірі наша спортсменка присвятила головній своїй вболівальниці – донечці Настеньці, якій у серпні виповнився лише рік. Такий же результат показала і спортсменка з Вінниці Вікторія Добринська. Обидві і стали переможцями турніру серед жінок.
Серйозна боротьба розгорілась і серед чоловічої частини турніру. Претендентів на перемогу було 11. Серед них – двоє бердичівлян: Олексій Рустаєв та Юрій Крімаренко. Але, на жаль, бердичівським спортсменам не вдалося увійти до трійки кращих. Кращим став Олександр Нартов (Харків) з результатом 231 см.
2012 – Рішенням Бердичівської міської ради №443 від 07.09.2012 р., розглянувши пропозицію міського голови, клопотання трудового колективу дитячо-юнацької спортивної школи м. Бердичева за багаторічну сумлінну працю в галузі фізичної культури і спорту, високий професіоналізм, пропаганду здорового способу життя серед молоді міста колишньому тренеру-викладачу відділення футболу дитячо-юнацької спортивної школи м. Бердичева Леоніду Степановичу Копитку присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.
Леонід Копитко з 1969 року більш як чотири десятиліття працював тренером дитячо-юнацької спортивної школи міста Бердичева. За роки тренерської роботи Леонід Степанович виховав цілу плеяду відомих спортсменів-футболістів, серед яких 5 майстрів спорту СРСР та України, 8 тренерів з футболу, один гравець збірної України з футзалу, 30 гравців команд майстрів I та II ліги СРСР та України.
З 2000 року в літній період в Бердичеві проводиться всеукраїнський футбольний турнір серед юнаків на призи тренера-викладача Леоніда Копитка.