Home Історія Цей день в історії 7 березня

7 березня

1602
0
SHARE

1919 – На початку березня війська Директорії УНР під керівництвом Головного Отамана Симона Петлюри розпочали контрнаступ, завдаючи відчутних ударів більшовицьким військам у районі Бердичів-Козятин-Житомир і підступаючи аж під Київ.

Цього дня війська Директорії оволоділи Бердичевом.


В. Маяковський. Москва, лютий 1930 року.

1928 – Російський поет Володимир Маяковський, який напередодні виступив перед бердичівлянами у міському театрі з програмою “Слушай новое!”, прогулявся Бердичевом. Він відвідав костел Святої Варвари, у якому вінчався Оноре де Бальзак. Маяковський:

“- Вы не знаете, что интересного в Бердичеве?

– В местном костеле венчался Бальзак.

– Не будем терять времени, пройдемся, посмотрим костел.

Цього ж дня Володимир Маяковський виїхав до Житомира. Відпочивши з дороги, Маяковський направився до театру, де також виступив зі своєю новою програмою.


1945 – Старшині 1-ї статті, червонофлотцю 66-го окремого загону дегазації і димомаскування Червонопрапорної Дніпровської флотилії Миколі Онуфрійовичу Сікорському, уродженцю села Чехи (нині село Дубівка Бердичівського району), за високу військову майстерність і стійкість Указом Президії Верховної Ради СРСР присвоєно звання Герой Радянського Союзу з врученням ордену Леніна і медалі “Золота Зірка” (№5880).

Свій подвиг Микола Сікорський здійснив у липні 1944 року в боях за утримання плацдарму в місті Пінськ нині Берестейської області Білорусі. Десант, що висадився в районі Пінська, діяв сміливо та рішуче. На околиці Пінська було виявлено табір військовополонених. Микола Сікорський разом із десантниками знищили охорону табору та заволоділи складом із озброєнням. Микола Онуфрійович разом зі звільненими полоненими перенесли зброю до позицій. Тут він керуючи кулеметом разом із товаришами відбив загалом 29 атак ворога. Три дні та три ночі не стуляли очей червоноармійці. На четвертий день німецьке угрупування у районі Пінська було знищене військами 1-го Білоруського фронту.


2005 – Розпорядженням Президента України Віктора Ющенка від 7 березня №348/2005-рп головою Бердичівської районної державної адміністрації призначено Геннадія Болеславовича Галецького.

Геннадій Галецький народився 22 травня 1969 року в Бердичеві, має педагогічну та економічну освіту. До призначення на посаду голови райадміністрації працював керуючим Бердичівської філії АППБ “АВАЛЬ”.

З серпня 2004 року Геннадій Галецький брав активну участь у політичних подіях, що охопили Україну (у т. з. Помаранчевій революції – кампанії загальнонаціональних протестів, мітингів, пікетів, страйків і інших акцій громадянської непокори в Україні, що організована і проведена прихильниками Віктора Ющенка, основного кандидата від опозиції на президентських виборах у листопаді-грудні 2004 року), став членом партійного блоку Народний Союз “Наша Україна” (НСНУ). Після перемоги Віктора Ющенко на президентських виборах кар’єра Геннадія Галецького, як активного члена місцевого осередку цієї політичної сили, стрімко пішла вгору.


Турнір з міні-футболу серед дівчат. Срібні призери турніру команда ДЮСШ м. Бердичева разом з Володимиром Керносенком та Геннадієм Гіневським – головним спонсором турніру, вихованцем Володимира Керносенка.
Бердичів, березень 2008 р.

2008 – Вперше у Бердичеві відбувся Міжобласний турнір з футзалу серед дівчат (вікова група 1990-1993 р.н.), присвячений Міжнародному жіночому дню 8 Березня.

Окрім господарок змагань – команди ДЮСШ під керівництвом заслуженого працівника фізичної культури та спорту Володимира Броніславовича Керносенка – у турнірі взяли участь команди з Вінницької (м. Хмільник), Хмельницької (м. Полонне) областей та ще один представник із Житомирської області – команда з смт. Любар.

Кожна команда зіграла по три гри. Бердичівлянки отримали дві перемоги (10:1 у команди з Любара та 7:0 у команди з Полонного) та зазнали однієї поразки (1:5 від команди з Хмільника). Переможцями турніру стала команда міста Хмільника, яка набрала 9 очок, друге місце – ДЮСШ м. Бердичів, третє місце – команда міста Полонне.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here