Home Історія Цей день в історії 6 серпня

6 серпня

2190
0
SHARE

1899 – Цього дня Київське жандармське управління порушило справу “о тайной бердичевской типографии, организованной сыном купца Моисеем Соломоновым Урицким”.

uritckiy
Урицький Мойсей Соломонович
(1873-1918)

На початку 1899 року двадцятишестирічний російський революціонер Мойсей Урицький влаштував у Бердичеві підпільну друкарню київського комітету Російської соціал-демократичної робітничої партії (РСДРП). З квітня по вересень йому разом з товаришами вдалося надрукувати близько 10 000 примірників різних прокламацій та брошур, був підготовлений до випуску сьомий номер газети Київського комітету РСДРП “Вперед”, єдиним редактором якої був Мойсей Урицький. До 1 травня 1899 року він зумів випустити і першотравневу прокламацію. Поява цієї прокламації стала повною несподіванкою для київського жандармського управління.

У решті-решт Урицького заарештували і заслали до Східного Сибіру на 8 років. На той час ніхто ще не міг уявити, що в майбутньому цей молодий чоловік стане одним із головних чекістів нової країни – очолить Петроградський надзвичайну комісію (рос. чрезвычайная комиссия, ЧК).

До 2015 року одна з вулиць Бердичева носитиме ім’я відомого російського революціонера.


1938 – На стадіоні машинобудівного заводу “Прогрес” відбувся футбольний матч на першість Радянського Союзу серед команд фізкультурного товариства “Авангард”. Зустріч місцевої команди з командою міста Фастів (Київська область) завершилась перемогою бердичівлян із рахунком 4:1.


hitler_school_3_1941
Адольф Гітлер виходить з будівлі міської школи №21, 6 серпня 1941 р.

1941 – Бердичів відвідав керівник нацистської Німеччини Адольф Гітлер. Тут він взяв участь у нараді штабу групи армій “Південь”, що пройшла у приміщенні міської школи №21 по вулиці Пушкіна (у повоєнний час це приміщення обіймала загальноосвітня школа №3).

Після цієї наради Адольф Гітлер переїхав до будинку Червоного Хреста (нині це Будинок Зв’язку по вулиці Вінницькій, який належить ПАТ “Укртелеком”), де відбувся урочистий прийом на честь румунського диктатора Антонеску, який також прибув до нашого міста.

Під час прийому Адольф Гітлер вручив румунському диктатору високу нагороду – Рицарський Хрест.

Докладніше про цей візит читайте тут >>.


uriev
Юр’єв Михайло Павлович.

1947 – У Бердичеві народився Михайло Павлович Юр’єв – економіст, академік, Заслужений працівник промисловості України. Михайло Павлович працював на машинобудівному заводі “Прогрес”, пройшов шлях від технолога, нормувальника, начальника відділу праці і зарплати, до генерального директора підприємства (1986), змінивши на цьому посту Олексія Шабельника.

У 1996 році Михайло Юр’єв був обраний головою правління ВАТ “Бердичівський машинобудівний завод “Прогрес”, обіймав цю посаду до 2007 року.

За вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста, активну участь у житті територіальної громади міста у 2005 році Михайлу Юр’єву присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.


1959 – Рішенням від 6 серпня 1959 року №331 “Про реорганізацію установ охорони здоров’я міста Бердичева” виконком Бердичівської міської Ради ліквідував міський відділ охорони здоров’я. Функції керівництва лікарняними установами міста передано головному лікарю міської лікарні (цю посаду на цей час обіймав П.Д. Зуєв). Заступником головного лікаря міста по санепідроботі призначили санітарного лікаря Горбача Миколу Івановича.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here