Home Історія Цей день в історії 6 червня

6 червня

329
0
SHARE

1854 – Майже через 100 років після першої коронації єпископ Каспар Боровський втретє укоронував ікону Матері Божої Бердичівської.

Попередні корони було викрадено у 1831 році, замість них суддя Липовецького повіту Йосип Здяховський зробив нові корони, які у 1844 році посвятив та наклав отець-єпископ Михайло Півніцький. Нові корони разом з дорогоцінними окладами прикрашали ікону до громадянської війни (1917-1921 рр.), під час якої було цілком знищено санктуарій Матері Божої Бердичівської, порізано та переплавлено срібну раму ікони, що мала вагу 75 кг., викрадено кілька тисяч коштовних дарів з великого вівтаря санктуарію.


1912 – У Бердичеві народився Галицький Василь Іванович (1912-1990) – відомий вчений, фізико-географ, геоморфолог, педагог, доктор географічних наук, професор, почесний член Географічного товариства СРСР з 1985 року.

Галицький Василь Іванович
(1912-1990).

Науково-дослідницька діяльність В.І. Галицького була спрямована на вивчення проблемних питань ландшафтознавства, він став автором більш як 100 наукових праць.

В.І. Галицький брав активну участь у багатьох польових практиках студентів, польових ландшафтних дослідженнях-експедиціях відділу фізичної географії на Поліссі, у Лісостепу України. Широту наукових інтересів професора В.І. Галицького представляють інші його друковані наукові праці – від популярної брошури “Вулкани та землетруси” (1951 р.) до календаря-довідника “Географічні відкриття та дослідження” (1980 р.).

Помер вчений 8 червня 1990 року. В.І. Галицький залишив помітний слід у географічній науці, був неординарною особистістю, скромною, доброзичливою та уважною, талановитою людиною.


Хрест на місці будівництва майбутнього храму, 2009 р.

2009 – На вулиці Свердлова, 71 (нині вулиця Вінницька), поряд із дитячим майданчиком магазину “Новий світ” (“Дитячий світ”) священиками та прихожанами Хрестовоздвиженської парафії Української Православної Церкви (Київський Патріархат) встановлено хрест на місці будівництва тут майбутнього православного храму.

Освятити хрест прибув архієпископ Житомирський та Овруцький Ізяслав. Разом із усіма присутніми він просив прощення у Пресвятої Богородиці і молився за щасливе майбутнє храму та його прихожан.

Настоятелем майбутньої Хрестовоздвиженської церкви призначили протоієрея Геннадія Чеха.

Архієпископ Житомирський та Овруцький Ізяслав проводить чин освячення хреста.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here