Home Історія Цей день в історії 6 травня

6 травня

1270
0
SHARE

1937 – У Бердичеві відбувся масовий велокрос імені партійного діяча Станіслава Косіора. У велокросі взяли участь 6172 учасника.


1970 – Колона бердичівських мотоциклістів-комсомольців на чолі з секретарем міськкому ЛКСМУ Олександром Гребінкою вирушила з Бердичева до Києва до Холму Слави, де горить Вічний вогонь на могилі Невідомого солдата.

Факелом, привезеним із цього місця, 9 травня цього ж року буде запалено Вічний вогонь біля підніжжя обеліска учасникам комсомольсько-молодіжного підпілля на Радянській (нині Соборній) площі.


Під час відкриття пам’ятного знаку, 6 травня 1990 р.

1990 – При вході на територію старого єврейського кладовища, що по вулиці Леніна (нині вулиця Житомирська), встановлено пам’ятний знак загиблим у результаті геноциду євреям.

На пам’ятнику викарбовано зірку Давида та напис на ідиш та російській мові: “В память евреям Бердичева, павшим в борьбе с фашизмом в годы Великой Отечественной войны и мирным жителям расстреляных фашистами 1941-1945“. Біля пам’ятника з нагоди його встановлення відбувся траурний мітинг, організований Товариством єврейської культури Бердичева. Безпосередню участь у встановленні пам’ятника брали активісти товариства Давид Юхимович Крис, Лев Семенович Тартаковський, Микола Гельбер, Геннадій Рапопорт та інші.

Нині щороку, у річницю трагічних подій вересня 1941 року біля пам’ятного знаку відбуваються траурні заходи з вшанування пам’яті загиблих євреїв.


1995 – Рішенням виконкому Бердичівської міської Ради на ознаменування 50-річчя Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні, за участь у визволенні Бердичева від німецько-фашистських загарбників колишньому заступнику командира батальйону 333-го гвардійського стрілецького полку Личову Данилу Івановичу присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

Личов Данило Іванович.

Данило Личов народився 29 грудня 1916 року в станиці Рождественській Ставропольської губернії. У роки німецько-радянської війни політрук Данило Личов у складі 333-го стрілецького полку 117-ї гвардійської стрілецької дивізії 1-го Українського фронту звільняв Україну від ворога. 5 січня 1944 року полк, у складі якого воював Данило Личов, у ході Житомирсько-Бердичівської наступальної операції брав участь у звільненні Бердичева від німецьких загарбників.

На початку травня 1995 року, коли Україна відзначала 50-річчя з Дня Перемоги, Данило Іванович відвідав Бердичів. Тут зустрівся з бойовими побратимами – ветеранами 117-ї гвардійської стрілецької дивізії, ознайомився з життям міста.


2010 – У Бердичеві на Соборній площі біля Вічного вогню стартував традиційний щорічний автопробіг, присвячений відзначенню Дня Перемоги.

Майже півстоліття автопробіг організовує Бердичівська автошкола ТСОУ. Під час цього автопробігу ветерани війни відвідали братські могили радянських воїнів, що загинули під час звільнення Бердичівщини у 1943-1944 рр.

Особливістю цьогорічного автопробігу стало те, що вперше у ньому по стану здоров’я не зміг взяти участь жоден ветеран Другої світової війни, який звільняв Бердичів від ворога у грудні 1943 – січні 1944 року.


Генерал-хорунжий Роман Іванович Дашкевич.

2019 – Указом Президента України №192/2019 від 6 травня 2019 року “Про присвоєння почесних найменувань військовим частинам Збройних Сил України” з метою відновлення історичних традицій національного війська щодо назв військових частин, зважаючи на зразкове виконання поставлених завдань, високі показники в бойовій підготовці 26-й артилерійській бригаді, яка дислокується в Бердичеві, присвоєно почесне найменування “імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича”. З цього часу вона йменується як 26 артилерійська бригада імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича.

Генерал-хорунжий армії УНР Роман Дашкевич (1892-1975) – галицький український політичний і військовий діяч, полковник армії УНР (генерал-хорунжий в еміграції), правник, один із засновників української артилерії.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here