Home Історія Цей день в історії 6 лютого

6 лютого

1391
0
SHARE

1912 – У лютому в Бердичеві вийшов перший номер щоденної газети під назвою “Южная молва”. Видавець газети – “Южное товарищество печатного дела”, редактором газети в 1912 році був Є.І. Шатан, у 1913 році – І.Х. Аблов.

Матеріали у газеті розміщувалися на чотирьох полосах середнього розміру та широко відображали ритм міського життя. Вартість газети в роздрібній торгівлі становила 1 копійку, на залізничній станції – 4 копійки. Існувала газета “Южная молва” недовго – її закрили у січні 1914 року.


Центральна прохідна машинобудівного заводу “Комсомолець” (ВАТ “Беверс”).

1932 – У лютому бердичівському машинобудівному заводу, який до цього випускав трансмісійне обладнання та запасні частини до сільськогосподарських машин, присвоєно назву – “Комсомолець”.

Цей рік вважається роком заснування заводу, який із 1947 року став підприємством республіканського значення. Впродовж наступних десятиліть завод освоював та випускав широку номенклатуру металообробних автоматизованих верстатів підвищеної точності, у 1980-х роках – верстатів з числовим програмним управлінням.

З 1995 року це відкрите акціонерне товариство “Беверс”, де працювало біля тисячі робітників. Нині ПАТ “Беверс” фактично згорнув виробництво. На лютий 2022 року на підприємстві залишилось менше 10 працівників, основною діяльністю є надання виробничих площ в оренду та розпродаж майна.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here